•  

Чи труїтимуть щурів та комах у полтавських підвалах за мільйон гривень?

660
Чи труїтимуть щурів та комах у полтавських підвалах за мільйон гривень?

12 серпня КП «ЖЕО №2» оголосило про проведення тендеру на закупівлю послуг з дератизації та дезінфекції. Орієнтовна вартість знищення шкідників у підвалах полтавських будинків — 1 012 102 грн. Єдиним критерієм відбору підприємства комунальники встановили ціну. Уже до 29 серпня заявку на участь у торгах подали 7 підприємств.

Конкуренція, на перший погляд, — шалена. Натомість, закуповуючи послуги з дератизації та дезінфекції на 2015 рік, ЖЕО №2 декілька разів відміняв тендер через відсутність пропозицій. Потім у межах переговорної процедури замовник уклав у травні 2015 року договір з ТОВ «Санбюро Полтава» на434 тис грн. Така ж ситуація сталася і при закупівлі послуг на 2016 рік. Напередодні святкування Нового року31 грудня за результатами переговорної процедуриЖЕО №2 знову уклав договір з ТОВ «Санбюро Полтава» на суму 653,9 тисгрн.

Після такого 2-річного досвіду перше, що видається дивним, це те, що при закупівлі послуг на 2017 рік комунальне підприємство знову хоче реалізувати суму практично у 2 рази більшу від минулорічної (1 012 102 гривні). При цьому, загальна річна площа, що підлягає обробці на 2017 рік порівняно з 2016 роком зменшилася на 1 420,3 кв.м.

2016 р. — 286 834 кв.м.

2017 р. — 285 414 кв.м.

Втім, цього разу проводять тендер уже по-іншому. Так,16 та 20 вересня 2016 року відбувалися засіданні тендерного комітету КП «ЖЕО №2», на якихпо черзі відхилили всі заявки. Офіційні причини, вказані у протоколах— документи учасників не відповідають умовам тендерної документації. Однак, в Інституті аналітики та адвокації (ІАА) вважають, що одна з них — надумана. Для прикладу, четвертому у рейтингу найвигідніших пропозицій — обласному комунальному підприємству «Профдезінфекція», — відмовили через відсутність у листі-згоді на обробку персональних даних працівників підприємства, які будуть залучені до виконання зобов’язань по договору, інформації із зазначенням серії та номеру документу, що посвідчує особу.

Представники ІАА вважають такі дії тендерного комітету ймовірно незаконними.

— Причина, вказана у протоколі засідання тендерного комітету, не відповідає дійсності та є надуманою, — вважає експерт ІАА Поліна Завадська.

— Пропозицію можна і зараз переглянути на офіційній сторінці «ProZorro» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-08-12-000130-c) і у ній наявні всі необхідні документи. На сторінці 52-53 є заява на підтвердження згоди щодо використання персональних даних з додатком переліку працівників ПОКП «Профдезінфекція» із зазначенням посади, і, що важливо, з серією та номером документу, який посвідчує особу.

Цю думку поділяє і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Отже, через відхилення всіх пропозицій КП «ЖЕО №2» має повторно оголосити тендер пізніше. Цікаво, скільки учасників тоді подадуть свої пропозиції, адже участь у тендері — платна (1700 грн.). Тож, можливо, уже вдруге не всі підприємства виявлять бажання займатися труїнням шкідників у підвалах Полтави і, хто знає, може лише одне або кілька відповідних підприємств візьмуть участь у торгах.

ІАА буде ретельно моніторити цей та інші тендери КП «ЖЕО №2» і негайно реагуватиме у випадку порушень закону.

Нагадаємо, «Останній Бастіон» уже писав про те, що голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький був одним із ініціаторів призначення хворого на шизофренію Сергія Чередніченка на посаду заступника керівника ПО КП «Профдезінфекція» ПОР. Чередніченко отримав доступ до токсичних та отруйних речовин, якими оброблюють житлові приміщення від пацюків, тарганів тощо.

БІЛЬШЕ ЧИТАЙТЕ: Голова облради Біленький допустив шизофреніка труїти Полтавщину

Також новопризначений начальник «Полтававодоканалу» Олександр Єгоров поставив під загрозу безпеку сотень тисяч полтавців. Керівник уклав угоду щодо труєння установи з психічнохворим Сергієм Чередніченком, заступником керівника ПО КП «Профдезінфекція» ПОР.

ДОКЛАДНІШЕ: Психічнохворий на «Полтававодоканалі» ризикує отруїти споживачів води

Коментарі