•  

Чим довше перемир'я, тим більше контрабанди – командир розвідгрупи «Саїд»

220
Чим довше перемир'я, тим більше контрабанди – командир розвідгрупи «Саїд»

«Саїд» – позивний командира розвідгрупи, яка разом зі взводом Елвіса батальйону Нацгвардії ім. Кульчицького та бійцями добровольчого підрозділу «Чорна сотня» затримали 16 червня контрабанду. 14 автомобілів з м'ясом незаконно намагалися вивезти з Сєвєродонецька на окуповану територію.

У Станицю Луганську ми приїхали взагалі з іншої задачі. Заїхали після Нового року на «виявлення та знищення ДРГ». Зайняли буферну зону в Луганській області, вийшли на позначку «нуль» і там закріпились. І так якось побачили два «прольоти» на той момент батальйону «Торнадо». У місцевих жителів через це 1 січня – умовне свято – «день торнадо». Бійці залітали в будинки, били майно, вони ж займалися контрабандою. Раніше це не вважалося контрабандою, тому що машини вільно пересувалися.

Потім через рішення влади вирішено було заборонити провезення підакцизних товарів. Це пиво і так далі. Потім все переросло в бізнес. Підприємці хочуть ввозити туди, на окуповану територію. Тобто, збут є, але не дозволяють пропускати. Отже що? Отже, треба домовлятися з військовими. І ось так ця контрабанда тут і виросла. З січня це не помічалося, бо був міст і машини швидко пролітали. А потім стало проблематично.

Щодо тієї гучної історії з контрабандою біля Кондрашівки, особисто я забрав дві машини з мосту. Точніше, біля блокпосту. Забрали машини з шістьма тоннами м'яса, трьома польотами шампанського, а ще водою, пепсі, колою. За даними, які ми чекали 3 дні, вони повинні були завозити із Сєвєродонецька весь товар.

Далі, як правило, це відбувається так: ховають по домівках, потім домовляються про «коридор» і вночі формують колону, яка швидко пролітає через блокпости на перевантаження. Ну і позавчора (16 червня) ми дочекалися формування колони, але не думали, що 128 бригада буде задіяна в цьому безладі.

Ми почали зупиняти машини з контрабандою. Затримали старшину батальйону
«Чернігів», який очолював цю колону. І задіяна була 128 бригада. Вона заважала нам затримувати ті автомобілі, які намагалися прорватися. Я заарештував шість машин, повіз їх до себе на базу. При цьому вже викликав СБУ, і вони виїхали на оформлення. А для того, щоб зустріти машини, що вже зайшли на окуповану територію, я залишив свою машину і своїх людей.

128-ма через переїзд переїхала БМП і нашу машину взагалі зіштовхнула з дороги. Тому буси вийшли без перешкод і безкарно. Стосовно затриманих людей проведені всі слідчі дії. Викликали прикордонні війська, описали все і відвезли на розгляд. Потім, коли ми вже загнали ці машини на нашу територію, 128 бригада з «Черніговом» за допомогою 2-х БМП і декількох джипів з важким калібром приїхали до нас на базу відбивати вантаж. Але роль зіграло те, що я вже викликав СБУ. Співробітники служби під'їхали на своїх машинах і, таким чином, врегулювали конфлікт, щоб між нами не було бійні та перестрілки.

Є у мене відеозапис з цієї історії з контрабандою. Це коли я підійшов з комбатом до бійця, який стояв тоді на блокпосту. Комбат запитує у військовослужбовця:
– Скільки машин пройшло? (А це 4 годині ночі, коли комендантська година навіть для військовослужбовців).
Він каже:
– 6 машин.
– Як вони туди потрапили?
– Надійшла команда зверху.

Коментарі