•  

Чому в області буде дорожчати газ? Коли звільнять Лисака? Та інші питання, які Головко залишив без відповіді

6390
Чому в області буде дорожчати газ? Коли звільнять Лисака? Та інші питання, які Головко залишив без відповіді

Сьогодні в Полтаві відбулося засідання Громадської ради з головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком.

Громада міста була незадоволена роботою обласного керівництва та зверталася до губернатора з наявними проблемами та питаннями. Та Головко в основному незрозуміло відмовчувався й уміло знизував плечима та все посилався у відповідях на голову Громадської ради при облдержадміністрації Володимира Голуба, який уже давно славиться лизоблюдством та часто нехтує думкою громади. Зрозумілим стає те, що Головко використовує Голуба як свого пішака, щоб вирішувати питання «громади» без самої громади.

На засіданні голова Громадської ради замість того, щоб уважно слухати та занотовувати проблемні питання з якими до нього прийшли полтавці, просто нахабно перебивав та не слухав доповідачів, які зверталися до губернатора з «незручними» висловлюваннями та проблемами.

У свою чергу громада активно піднімала питання щодо здорожчання газу і як саме населенню вижити в умовах високих цін.

Так голова громадської спілки «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов поцікавився у губернатора, скільки той зробив звернень для перереєстрування «Полтавагазвидобування» юридичної особи з юрисдикції Києва на полтавську землю. Подібна операція потрібна для того, щоб всі платники податків, які видобувають надра, мали реєстрацію в Полтавській області.

Головко відповів, що відповідну перереєстрацію проводили двічі. Та зі слів голови ОДА випливає, зараз ні про які результати не йде і мова. Та й чи буде той результат, достеменно невідомо. 

«Ми маємо під собою великий Кувейт. Ми маємо собівартість газу в 50 доларів. Чому населення має платити 7 тисяч гривень за тисячу кубометрів? Чому маючи наш полтавський дешевий газ, піднімаються ціни на блакитне паливо для населення? Чому не опускаються ці тарифи?», - на ці та інші питання Геннадій Сікалов не отримав відповіді від губернатора.

Без відповіді залишилися і питання, які стосувалися Начальника управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака. 

Так, з виступу Сергія Чередніченка стало відомо, що 26 січня громадськість звернулася до керівництва області з наявними фактами корупції в медицині. По сьогоднішній день не було прийнято ніяких важливих кроків, окрім відписок по цій справі першого заступника голови ОДА Олега Пругла.

«Допоки Олег Євгенович відписується, кримінальні справи відкриті на деяких посадовців з управління охорони здоров’я», - розповів Чередніченко.

За його словами, кримінальна справа відкрита і на Віктора Лисака. Ця справа заведена по дев’яти пунктах, таких як Лікарняна каса Полтавщини, патологоанатомічне відділення, лікарня Мальцева, а також обласний онкодиспансер.

Незважаючи на те, що представники громади презентували документи та озвучили корупційні справи, в які замішаний Лисак, голова ОДА поки не збирається його звільняти, а «чекає» якихось вагомих підстав такого рішення. Цікаво, а що ще повинен зробити пан Лисак, щоб його врешті-решт звільнили?

Варвара Самохіна

Коментарі