•  

Чому влада порушує права людини? І чи буде цьому край?

3980
Чому влада порушує права людини? І чи буде цьому край?

Патлань Михайло Лукич, пенсіонер, батько 6 дітей, ветеран праці, 73 роки, має помешкання в с. Горбанівка, Щербанівської сільської ради , Полтавського району.

Уже майже 4.5 роки Михайло Лукич намагається відстояти справедливість і свою землю, але на заваді господарю ставали провладні партії – тоді "Партія Регіонів", тепер «БПП-Солідарність», куди багато з колишніх регіоналів перебралися.

Мова йтиме про Петренка Валерія Григоровича, колишнього регіонала, який перейшов у лави "БПП", який уже дві каденції обіймає посаду голови Щербанівської сільської ради.

У 2001 році Михайло Патлань купив помешкання в селі Горбанівка, і з тих пір самотужки бореться з проблемою підтоплення своєї та сусідських земельних ділянок дощовими та талими стоковими водами, які течуть із с. Розсощенці та прилеглого до Горбанівки гаражного кооперативу. Стічні води несуть нечистоти, мастило, рештки асфальтового покриття, забруднюючи та порушуючи структуру землі та заливаючи помешкання й прибудинкову територію Михайла Патланя та сусідів.

Фото - понівечена дощовими й стічними водами земельна ділянки Михайла Лукича 

Унаслідок відбувається руйнування помешкань, господарських будівель, затоплення погребів, замулювання городів, що спричиняє власникам моральні й матеріальні збитки.

З 2011 року й по теперішній час Пан Михайло робив багаторазові письмові заяви до Щербанівської сільської ради на чолі з Петренком В.Г. Одночасно постраждалий звертався до Держекоінспекції, голови Полтавської обласної ради Петра Ворони, народних депутатів, голови Полтавської ОДА Валерія Головка, але ті давали тільки рекомендаційні відписки, фактично, пускаючи справу за течією та мотивуючи свою бездіяльність тим, що вирішенням питання Михайла Патланя виходить за межі повноважень Президента та його адміністрації.

Благоустрій природоохоронного стану сіл, підпорядкованих Щербанівській сільській раді, є компетенцією цієї ради, згідно з законами Земельного Кодексу України. Фактично, ставленики Президента на місцях, скоїли злочин, залишивши конфлікт не розв’язаним, а винних (Петренка В.Г.) непокараними, - скаржиться Михайло Лукич.

Після Революції Гідності Прокуратура Полтавської області визнала Михайла Патланя постраждалим та винесла подання Щербанівському сільському голові Петренку В.Г. від 06 червня 2014 року про усунення порушень природоохоронного законодавства, причин та умов, що їм сприяють із терміном виконання 30 днів із підтвердженням вжитих заходів.

Звісно, сільський голова Петренко В.Г., що йде в депутати від «БПП-Солідарність», не виконав цього.

Один із останніх аргументів на користь Михайло Патланя – припис Державної екологічної інспекції в Полтавській області від 31 серпня 2014 року, де голові Щербанівської сільської ради Петренку Держекоінспекція приписує:

Організувати водовідведення дощових та талих вод по вул. Комарова в с. Горбанівка та вул. Горбанівська в с. Розсошенці. Термін виконання спливає 31.10 2015, тобто, за 12 днів.

Голова Щербанівької сільської ради, кандидат у депутати від провладної партії, нічого не робив задля усунення екологічного лиха і, як зазначають постраждалі, зокрема й пан Михайло, не збирається робити (лишилося 12 днів – зрушень чи натяків на владнання проблеми з боку Петренка ніяких).

У зв’язку з цим, «Останній Бастіон» ставить питання, яка буде користь від таких горе-депутатів «Солідарності» на рівні області, якщо вони були не зацікавлені у вирішенні проблем і свідомо ухилялися від своїх обов'язків навіть на рівні конкретно взятого села. За яким принципом «БПП-Солідарність» набирає кандидатів у свою партію? Беруть тих, хто більше заплатить? Чи підбирають представників старого режиму Януковича? Коли, нарешті, Щербанівська сільська рада вирішить питання підтоплення територій талими й дощовими водами, у результаті чого страждають мешканці приватних будинків та їхнє майно? Чи притягнуть голову Щербанівської сільської ради Петренка В.Г. до відповідальності перед законом за умисне ухилення від виконання покладених на нього обов’язків? 

Коментарі