•  

Де і наскільки на Полтавщині найбільше зросли ціни на продукти харчування

2860
Де і наскільки на Полтавщині найбільше зросли ціни на продукти харчування

Сьогодні на засіданні колегії Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА були розглянуті дані моніторингу цін в містах і районах області. Закономірним виявилось підвищення цін на споживчому ринку області практично у всіх сферах послуг і товарів.

Найбільше подорожчав цукор, майже на 133%. Високий темп росту ціни позначився і на таких продуктах харчування, як риба, м’ясо, хліб та макаронні вироби. Майже не торкнулося збільшення вартості овочів. В порівнянні з аналогічним періодом 2013 року овочі не піднялися в ціни. Це зумовлено гарним цьогорічним врожаєм.

Експерти помітили деякі розбіжності в рівні цін в містах і районах області. Так, «найдорожчими» районами є Новосанжарський, Козельщинський та Лубенський.

За словами начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Олександра Полупана, ціни на продукти харчування в області є значно нижчими, чим середній показник по всій Україні. Також він зазначив, що до кінця року цінова ситуація в області залишиться стабільною. Можливе незначне, до 10% збільшення ціни на певні групи товарів, такі як яйця, олія, цукор, молокопродукти та яловичина. 

Коментарі