•  

Дефолт "Приватбанку" та "Ощадбанку" майже неминучий

2530
Дефолт "Приватбанку" та "Ощадбанку" майже неминучий

Дефолт "Приватбанку" та "Ощадбанку" за певними єврооблігаціями нині майже неминучий, вважають у Fitch Ratings. Водночас банки продовжують обслуговувати інші свої зобов'язання, додають в агентстві.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті двох найбільших українських банків: приватного "Приватбанку" і державного "Ощадбанку" до "C" з відповідно "CCC" і "CC", зазначено в повідомленні агентства, оприлюдненому в п’ятницю, 10 липня.

"Зниження рейтингів дефолту емітента відображає думку Fitch про те, що дефолт двох банків за певними єврооблігаціями нині майже неминучий. Це випливає з недавніх запитів обох банків щодо продовження термінів погашення цих облігацій", - обґрунтовує агентство своє рішення.

Водночас Fitch зазначає, що банки продовжують обслуговувати інші свої зобов'язання, зокрема депозити клієнтів, списання за облігаціями не передбачається, а процентна ставка збільшується, додає агентство "Інтерфакс-Україна". За інформацією Fitch, обидва банки ініціювали процес реструктуризації частково через втручання регуляторів - Нацбанку та уряду.

Fitch також зазначає, що підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в національній валюті обох банків на рівні "CCC", враховуючи, що внутрішні зобов'язання не передбачені в процесі реструктуризації та що кредитоспроможність у національній валюті щодо інших українських емітентів істотно не змінилася.

Агентство також знизило рейтинг стійкості Приватбанку до "С" з "ССС", відображаючи порушення нормативних вимог до капіталу і бачення НБУ, що фінустанові потрібна реструктуризація боргу для забезпечення дотримання обов'язкових пруденціальних нормативів.

Рейтинг стійкості Ощадбанку підтверджений на рівні "CCC", оскільки банк виконує вимоги щодо капіталу: адекватність його капіталу на кінець першого півріччя становила 15,95 відсотка при граничному значенні 10 відсотків.

Fitch зазначає, що після завершення реструктуризації перегляне рейтинги, проте припускає, що вони залишаться низькими, враховуючи ризики країни і рівень "CCC" найвищої межі для країни.

Посилання на джерело: http://ww.dw.com/ua

Коментарі