•  

Дельта Банк і ще два його банки визнали неплатоспроможними

660
Дельта Банк і ще два його банки визнали неплатоспроможними

Національний банк визнав неплатоспроможними три банки Лагуна.

Національний банк України 2 березня визнав неплатоспроможними «Дельта Банк», що входить до групи найбільших, та "Кредитпромбанк" і "Омега Банк", що належать його власнику Миколі Лагуну, повідомляється на сайті НБУ.

Як повідомляв УНІАН, основний акціонер проблемного «Дельта Банку» Микола Лагун вийшов зі складу акціонерів «Кредитпромбанку», що належить йому, повідомляється в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

«Єдиний акціонер, який володів 100% акцій «Кредитпромбанку», Лагун Микола Іванович вибув із числа акціонерів «Кредитпромбанку», - говориться в повідомленні з посиланням на інформацію «Кредитпромбанку» від 23 лютого.

Операція з придбання основним акціонером «Дельта Банку» Лагуном 100% акцій «Кредитпромбанку» була завершена 28 лютого 2013 року, процес злиття банків планувалося завершити до кінця року.

За інформацією клієнтів «Дельта Банку», в останні місяці у фінустанови виникають проблеми зі своєчасним проведенням платежів і поверненням депозитів.

Раніше банк повідомляв про наміри залучити субкредит у розмірі близько 50 млн. дол. від пулу іноземних інвесторів. Крім того, в рамках узгодженої з Національним банком програми докапіталізациіїи банку за підсумками проведених стрес-тестів діючий склад акціонерів мав намір збільшити капітал банку на 1,2 млрд грн.

Завершення операцій із залучення субборгу і збільшення капіталу очікувалося до 29 січня, проте на початку лютого банк повідомив, що поки що не одержав додаткових вливань в капітал від акціонерів.

Акціонери «Дельта Банку» мають намір 17 березня провести позачергові збори, на яких буде розглянуто звіт про результати приватного розміщення акцій і внесення змін до статуту банку у зв'язку зі збільшенням його статутного капіталу на 1,167 млрд грн.

За оцінками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у разі введення тимчасової адміністрації в «Дельта Банк» доведеться відшкодувати вкладникам 15 млрд грн.

Коментарі