•  

Держава продає Одеський припортовий завод за півмільярда доларів

4510
Держава продає Одеський припортовий завод за півмільярда доларів

Одеський припортовий завод (ОПЗ) пустять з молотка. Умовами аукціону вже цікавилися потенційні інвестори. Керівництво Фонду державного майна вже сім разів зустрічалося з можливими покупцями. Стартова ціна - півмільярда доларів.

Приємство дуже цікаве, воно працює на газі, який імпортується і 85 % продукції експортується. Підприємство -- це не тільки завод -- це ще і перевалочний термінал, -- нагадує голова Фонду державного майна України Ігор Білоус. -- І тут можна посперечатись, що є більш прибутковим: термінал чи завод. Але кон’юнктура на ринку - дуже хороша. Карбомід і аміак користується попитом».

Критики програми приватизації неодноразово виступали проти продажу ОПЗ. Оскільки на території заводу закінчується стратегічний об”єкт і джерело надприбутків -- аміакопровід «Тольятті – Южнее». Утім, голова фонду держмайна -- не бачить нічого лихого у приватизації підприємства-транзитера продукту хімічної промисловості.

«Я взагалі за приватизацію і в тому числі Укртрансхімаміака, -- каже чиновник. -- Якщо в нас буде гарний інвестор: чи американці, чи араби – які грамотно будуть управляти ОПЗ. Чому б їм не передати в управління і Укртрансхімаміак?»

Наступними після продажу Одеського припортового заводу, Фонд держмайна планує передати в приватні руки об’єкти енергетичної галузі – Центенерго і ще не приватизовані обленерго.

За даними фонду держмайна, в Україні існує 1400 об”єктів заборонених до приватизації. Ігор Білоус пообіцяв досягти того, аби в державній власності залишилося тільки триста.

Коментарі