•  

Державну Новогалещинську біофабрику хочуть знищти. Яценюк і Головко в долі?

2550
Державну Новогалещинську біофабрику хочуть знищти. Яценюк і Головко в долі?

ПОСАДОВЦЯ З ПОЛТАВЩИНИ ЗАТРИМАНО НА ХАБАРІ У ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ.

Чоловік вимагав хабар від громадян за видачу наказу про розробку проектної документації на земельні ділянки для ведення фермерського господарства площею понад 300 га.

Головним слідчим управлінням МВС спільно з Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою України затримано керівника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Він з допомогою двох посередників вимагав та отримав хабар у сумі 500 тисяч гривень.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

У той самий час, як МВС вибірково карає хабарників, Державна Новогалещинська біофабрика змушена ПОВТОРНО просити допомоги в прем'єр-міністра Яценюка, бо землю фабрики хочуть віджати Голова Козельщинської РДА Перепелиця О.О. й районна адміністрація, а Голова Полтавської ОДА, прокуратура області і, власне, сам Арсеній Петрович мовчки спостерігають, як підприємство планово знищують. Винні непокарані, проблема й досі не вирішена. Звернення працівників біофабрики урядом ігноруються.

Державна ветеренарна та фітосанітарна служба України

ДЕРЖАВНА НОВОГАЛЕЩИНСЬКА БІОЛОГІЧНА ФАБРИКА

39140, Полтавська обл. Козельщинський р-н, р/р 26001430 Кременчуцька філія АППБ «Аваль»

смт. Нова Галещина, вул. Жовтнева, 98 МФО 331638


Шановний Арсенію Петровичу!

Пройшло вже 4 місяці, як нам не дали провести посівні роботи і забирають землю державного підприємства в приватну власність,- всі корупціонери на місцях і розслідування по відкритому нами кримінальному провадженні № 42015170000000232 не проводиться! Прокуратура Полтавської області ігнорує наші вимоги про зміну слідчого Наконечного П.В., який зацікавлений закрити справу тому що працював помічником прокурора у Козельщинському районі і має спільні інтереси з адміністрацією Козельщинського району.

Вимушені ПОВТОРНО звернутися до Вас про захист прав Державної Новогалещинської біофабрики, яка вже 86 років працює і випускає ветеринарні вакцини, дезинфікуючи засоби та діагностикуми.

Зараз відбувається захват землі Державної Новогалещинської біофабрики Головою Козельщинської районної державної адміністрації Перепелицею О.О. за допомогою силових структур Козельщинської міліції і прокуратури Козельщинського району при мовчазному невтручанні в ситуацію голови Полтавської ОДА Головко В.А.

Фінансує цю акцію директор агропідприємства «Добробут» (підрозділ холдінгу «Астарта-Київ» ) Олександр Коваленко-Депутат Полтавської облради від Партії регіонів ;

З 17 травня 2015 року Державній Новогалещинській біофабриці перешкоджають проводити посівні роботи, що наносить збиток державі.

Нам ,співробітникам підприємства, болісно спостерігати за тим, як представники виконавчої влади на місцях замість захисту інтересів держави та сприяння ефективному та раціональному використанню земель, намагаються відібрати у Державного підприємства Державної Новогалещинської біологічної фабрики” (надалі – Підприємство) земельну ділянку площею 300 га., яка є матеріальною основою роботи підприємства та без якої Підприємство просто збанкрутує.

Щиро сподіваюсь, що працівники Вашої адміністрації приділять моєму зверненню належну увагу, перевірять викладені у ньому факти, а також розроблять та подадуть Вам дієві пропозиції щодо розв’язання порушених у ньому проблем.

Підприємство є правонаступником Державної Галещинської біофабрики (утворене шляхом виділу із неї), яке існує ще з радянських часів (вже 86 років).

Державній Галещинській біологічній фабриці на підставі Рішення Солоницької сільської ради Козельщинського району Полтавської області від 25.12.1998р. № 9 було видано Державний акт на право постійного користування землею площею 331,2 га.

Згідно Наказу Агентства з питань банкрутства № 4 від 22.01.1999 року, з метою збереження виробничих потужностей по випуску біологічної продукції та збереження кадрового потенціалу в ході реорганізації на базі Державної Галещинської біологічної фабрики була створена Новогалещинська біологічна фабрика.

В зв’язку з проведенням реорганізації Державної Галещинської біофабрики рішенням Солоницької сільської ради від 25.03.1999 року ІV сесії 23-го скликання між Галещинською і Новогалещинською біофабриками було розподілено земельні ділянки відповідно площею 32 га. та 300,5 га., що повинно відбутися з оформленням відповідної документації, після затвердження розподільчого балансу. На підставі вказаного рішення розподільчий баланс на 01.04.1999 року був затверджений Головою Агентства з питань банкрутства 25.05.1999 року, що подано в агентство з питань банкутства.

З січня 2000 року Підприємство розпочало оформляти документи на право постійного користування землею площею 300,5 га. в межах Солоницької сільської ради. В грудні 2003 року Розпорядженням Козельщанської РДА № 649 затверджено технічну документацію “зі складання державних актів на право постійного користування землею” на ім’я Підприємства.

На виконання розпорядження Козельщинської РДА №649 від 02.12.2003р. актом встановлення меж земельної ділянки в натурі була визначена земельна ділянка, яка передана для виробничих потреб у постійне користування Підприємству загальною площею 300,5га., із них 296,5га. ріллі та 4га. під господарськими шляхами і прогонами, без зауваження сторін, що було погоджено усіма відповідними органами влади.

Висновком від 23.03.2004 року Козельщинський районний відділ земельних ресурсів надав згоду на виготовлення державних актів на право постійного користування Підприємству.

Проте, у реальній видачі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, площею 300,5 га., Підприємство тривалий час отримувало від місцевого Держкомзему необґрунтовану відмову, що призвело до тривалого вирішення спору у суді.

Увесь час після розподілу земельних ділянок між Державною Галещинською біофабрикою та ДП “Державна Новогалещинська біологічна фабрика” в 1999 році та затвердження проекту відведення земельної ділянки в 2003 році Підприємство користувалося земельною ділянкою добросовісно, з відома та дозволу розпорядника земельної ділянки – Козельщинської районної державної адміністрації, у відповідності з наказом Голови Агентства з питань банкрутства та рішенням сільської ради про розподіл земель, а також згідно підписаного Державною Галещинською біофабрикою порядку розподілу земель.

Проте, головою Полтавської обласної державної адміністрації розпорядженням від 19.04.2013 року за № 184 були скасовані розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністраціївід 14 листопада 2003 року № 602 “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі складання Державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солоницької сільської ради Козельщинського району Полтавської області” та від 2 грудня 2003 року № 649 “Про видачу державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель та уточненням передачі земельних ділянок Державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солонцівської сільської рад Козельщинського району Полтавської області”.

Таким чином, Підприємство було позбавлене можливості завершити процес оформлення життєво важливої для себе земельної ділянки.

Більше того, 18 травня 2015 року мені стало відомо про те, що керівник Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Ярослав Сколот передав земельну ділянку, про яку йде мова, фермеру з Черкаської області Підгорному А.В. згідно наказу № 764-сг від 03.03.2015 року.а 23.04.2015 року передано

Державну землю громадянину Коваленко А.О-директору «Астарта-Київ»

В цілому, на даний час з боку різних органів виконавчої влади на Підприємство здійснюється шалений тиск та штучно створюються перешкоди у роботі на цій земельній ділянці (зокрема – головою Козельщинської районної державної адміністрації Перепелицею Олександром Олексійовичем), що загрожує зриву посівних робіт.

З 17 травня на нашому полі на машині фірми «Добробут» постійно перебувають представники міліції Козельщини і вимагають , щоб тракторист покинув поле, бо йому надінуть наручники і арештують трактори. Привозить їх транспорт агропідприємства «Добробут» (підрозділ холдінгу «Астарта-Київ» з російськими коріннями ) Олександр Коваленко-Депутат Полтавської облради від Партії регіонів ;Працювати так і не дали і посівна зривається. Ніяких документів не надали, але працювати не дають з тою метою, що ми не посіємо, а вони заберуть землю, яку вже планують забрати 15 років, бо всю землю в районі прихватизували. Залишилась в Козельщинському районі тільки земля 300,5 га в постійному користуванні у Державної Новогалещинської біофабрики, яка згідно ст.19 Земельного Кодексу не має право бути передана до земель запасу. А вони її передали у землі запасу Солоницької сільської ради, щоб потім захопити.

11 БЕРЕЗНЯ 2015 РОКУ Вищий адміністративний суд України скасував всі незаконні рішення Полтавського окружного адміністративного суду та Харківського окружного адміністративного апеляційного суду по справі № 816\5373\13-а, де хотіли незаконно позбавити землі Державну Новогалещинську біофабрику.

Це вже 4 спроба захопити землю :

-Перша була у 2007-2008 роках і керувала цим голова Козельщинської райдержадміністрації Литвин Н. та місцевий фермер-олігарх, керівник ПОСП «Відродження» Непийпа Л.; Суди всі біофабрика виграла.

-друга була у липні 2011 року , коли опричники Президента України Януковича , податкова міліція Козельщинської податкової інспекції вкрала з поля 100 га біофабрики урожай ячменю-суди виграли але урожай і досі не повернули; Керував цим захватом заступник начальника Кременчуцької ОДПІ начальник Козельщинської філії Любченко А.А, який і досі знаходиться на своїй посаді ,не зважаючи на численні скарги про його корупційні дії та непідвласний навіть люстрації. Разом з ним приймав участь у грабежі голова Солоницької сільської ради Вітченко В., який і забрав собі врожай.Він теж не люстровваний і до наступного часу працює головою Солоницької сільської ради.

-третя спроба була у 2012-2013 роках за ініціативою голови Козельщинської райдержадміністрації Сушка С.Ф. та голови Полтавської обласної адміністрації Удовиченко. Суди виграли, але постійне користування землі за біофабрикою не реєструють. Землю так і не дає оформити начальник Козельщинської філії Держземагентства у Полтавській області Дробаха Т., яка разом з Головами райдержадміністрацій та головним управлінням Держземагентства у Полтавській області «Робить любу хімію по документах», щоб тільки не оформити право постійного користування землі за Державною Новогалещинською біофабрикою.

-Розпочата четверта спроба забрати землю в березні 2015 року і ініціатори цього:

1.Головне управління Державного земельного агентства у Полтавській області ,які незаконно передали землю працюючого державного підприємства у Черкаську область підставній особі з команди Януковича Підгорному Анатолію Вікторовичу згідно наказу №764-сг від 03.03.2015 року на підставі його клопотання від 26.02.2015 року ;

2.Голова Козельщинської райдержадміністрації Перепелиця О.О.;

3.Директор агропідприємства «Добробут» (підрозділ холдінгу «Астарта-Київ» з російськими коріннями ) Олександр Коваленко-Депутат облради від Партії регіонів ;

4.Голова асоціації фермерів Козельщинського району Боровицький Р.

Нам перешкоджають проводити посіви з 17.05.2015 року. Так,17.05.2015 року, на полі 300,5 га державного підприємства «Новогалещинська біофабрика», розпочалися посівні роботи з посіву кукурудзи і працювала сільськогосподарська техніка . 17.05.2015 року о 20-00 на полі з`явився Голова Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиця Олександр Олексійович , який по наданій мені інформації, не маючи жодного документу, почав заважати роботі техніки і заставив її покинути поле, побивши голову фермерського господарства Бабенко Івана Даниловича, який керував роботами згідно договорів з Державною Новогалещинською біофабрикою. При моїй телефонній розмові 17 травня (неділя) о 20-30 з Перепелицею О.А., він вимагав, щоб техніка покинула поле, бо він не дасть сіяти і вимагав принести йому документи зараз же. Зі слів присутніх- Голова Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиця Олександр Олексійович перебував у нетверезому стані.. В цьому вбачаються корупційні дії Голови Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці Олександра Олексійовича - спроба незаконно привласнити землю, врожай або сприяти його розкраданню.

Заступник директора Тригуб О.В. визиває на поле наряд міліції по телефону 05342 3-12-93 ,потім декілька разів передзвонює, але наряд міліції по нашому визову так і не приїхав. Ніяких протоколів не було складено. Директор подав декілька скарг в МВС України – Н-2724 від 28.05.2015 року ,Н-2724 від 03.06.2015 року, в Генеральну прокуратуру України, СБУ України.

Написані скарги голові Полтавської обласної державної адміністрації Головку В.А, в СБУ Полтавської області, в Головне управління Державного земельного агентства України, УМВС Козельщинського району Полтавської області, в Державну ветеринарну та фіто-санітарну службу України та іншим провладним структурам.

ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ НЕ ДАЮТЬ ЗАСІЯТИ ЗЕМЛЮ, НЕ ОФОРМЛЯЮТЬ РЕЄСТРАЦІЮ, НЕ ДАЮТЬ ВИКОНУВАТИ ФІНАНСОВИЙ ПЛАН, ЗАБИРАЮТЬ ЗЕМЛЮ, ЯКА Є ОСНОВНИМ ЗАСОБОМ ВИРОБНИЦТВА.

В ситуації, що склалася, є очевидною мета Полтавської обласної державної адміністрації та Козельщинської районної державної адміністрації відібрати у Підприємства землю та передати її у приватні руки. При цьому важливим є те, що ефективне вирішення питання у судовому порядку є неможливим, адже після скасування судом розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації № 184 від 19.04.2013 року, враховуючи очевидно поставлену мету віддати землю бізнесу, буде видано інше аналогічне розпорядження голови облдержадміністрації, а судові процеси не будуть мати кінця.

Так, Підприємство втягують в численні судові процеси, які Державна Новогалещинська біофабрика виграє, а потім Влада видає інші розпорядження і знову скасовує рішення про виділення землі Державній Новогалещинській біофабриці .

По суті, доля Підприємства залежить наразі від волі місцевих органів виконавчої влади.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 43 Закону України ”Про місцеві державні адміністрації”,

ПРОСИМО:

1.Доручити працівникам Адміністрації Президента України приділити увагу даному зверненню та ретельно перевірити викладені у ньому факти.

2.Скасувати, як таке, що суперечить законам України, є недоцільним та неефективним за очікуваними результатами розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації № 184 від 19.04.2013 року “Про скасування деяких розпоряджень голови Козельщинської районної державної адміністрації” і всі незаконні розпорядження і злочинні накази, які перешкоджають реєстрації права постійного користування землею 300,5 га Державній Новогалещинській біофабриці .

3.Вжити можливих заходів щодо недопущення головами Полтавської обласної державної адміністрації та Козельщинської районної державної адміністрації створення Державному підприємству ”Державна Новогалещинська біологічна фабрика” перешкод в оформленні права постійного користування земельною ділянкою площею 300,5 га. в межах Солоницької сільської ради.

4.. Просимо вжити негайних заходів реагування за фактом зловживання владою або службовими повноваженнями, а також перевищення службових повноважень Виконуючим обовязки начальника міліції Козельщинського району та Головою Козельщинської районної державної адміністрації Перепелицею Олександром Олексійовичем та іншими чиновниками, запобігти черговому незаконному вилученню землі, врожаю державного підприємства та завданню таким чином шкоди державі.

Коментарі