•  

Держборг України на кінець року сягне трильйона гривень

660
Держборг України на кінець року сягне трильйона гривень

Держборг України на кінець року сягне трильйона гривень

Уряд пропонує Верховній Раді внести чергові зміни до державного бюджету України на 2014 рік. Вони стосуються «врегулювання питань державного та гарантованого державою боргу у зв'язку зі значною девальвацією національної валюти», передає «ТСН».

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Причинами знецінення гривні називають соціально-економічну та фінансову нестабільність, що підсилена анексією АР Крим та воєнною агресією на Сході України.

У держбюджеті-2014 граничний обсяг державного боргу становить 806 млрд. грн. і він розрахований, виходячи з курсу долара по 12 грн. А 60% боргу складають зобов'язання саме у валюті. Враховуючи, що нині курс долара становить 15-16 грн., Мінфін пропонує збільшити обсяг держборгу на 161 млрд. грн. - до 968 млрд. грн., тобто, майже до трильйона.

Крім того, у проекті змін до державного бюджету на 2014 рік також передбачається збільшити розміри державних внутрішніх та зовнішніх запозичень та обсяги їхнього погашення. Водночас на 3 млрд. 44 млн. грн. хочуть скоротити витрати на підтримку вугільної та торфодобувної промисловості у зв'язку з воєнною агресією на Донбасі.

Також мають збільшити видатки на виплату кредитів, які брали ДП «Укрмедпостач», під державні гарантії для реалізації проектів «Циклон-4» та «Створення Національної супутникової системи зв'язку», а також для реалізації завдань та здійснення заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Внесенням змін до держбюджету Мінфін сподівається збалансувати головний кошторис України і це дасть змогу оперативно вирішити питання стосовно виконання зобов'язань за державним та гарантованим державою боргом.

Коментарі