•  

Дещо з новинок української літератури

220
Дещо з новинок української літератури

«Останній Бастіон» продовжує знайомити своїх читачів із книжковими новинками, що нещодавно були презентовані, чи тільки мають побачити світ.

1.Письменник Ігор Зарудко вирушає в презентаційний тур із новим романом "Якщо твій Янгол Йосипівна". Колега Ігоря по перу Андрій Любка так коментує дебютну книгу:

“Йосипівна з-за прилавку вислухає всю вашу історію, хоч ви й плутатимете імена, а кількість любовних пригод змушуватиме періодично червоніти весь зал. Доливатиме кави, щоб ваша супутниця не заснула, адже ви можете використати цю нагоду й знайти собі нову. Йосипівна пильнуватиме, щоб коньяк у чарці не закінчувався, аж поки розповідь не закінчиться”.

Презентації відбудуться у восьми містах – Полтаві, Дніпропетровську, Києві, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Рівному та Сумах.

2. Валерій Шевчук "Місто Днів".

Цього разу класик постане перед своїм читачем у зовсім невластивій і неочікуваній для переважної більшості іпостасі: для багатьох й досі було загадкою, що Валерій Шевчук має великий доробок поезій. Чому великий? Бо «Місто Днів» - це свого роду щоденник-сповідь, до якого ввійшли вірші, написані як за шкільною партою, так і в новому, 21 столітті. 40 років писання віршів у стіл, щоби зараз презентувати публіці все, про що раніше говорили лише між іншим, у наукових виданнях і спогадах людей, які знали невідомого й ліричного Валерія Шевчука.

3. Юрій Андрухович "Тут похований Фантомас".

Патріарх постмодерної української літератури зібрав усі колонки, що він писав у блозі ТСН і видав їх окремою збіркою, поховавши їх під обкладинкою Фантомаса. Із грудня 2010 року дописів від Юрія Ігоровича зібралося понад 200. Автор свідомо не редагував свої записи, прагнучи максимально зберегти послідовність і дати. Усі тексти розміщені в суворій хронологічній послідовності, тому читач може простежити хід і розвиток думок блогера, їхню актуальність (або ж, навпаки) на сьогодення. Пам’ять – це дати. Або ж, їхня відсутність. Юрій Андрухович так охарактеризував свою нову збірку:

"Через вікно одного з номерів на третьому поверсі вибратися на дах, окинути поглядом усю Європу з її найвищого міста і знайти в оптичному прицілі вайлувате тіло того, заради кого ти тут. Натиснути на спусковий і, вміло не зачепивши жодного з кількох десятків охоронців, покласти край усім стражданням народу".

Кожна з книг по-своєму цікава й варто того, аби її прочитали. «Останній Бастіон» і надалі ознайомлюватиме своїх читачів із вартісними новинками книжкового ринку. Нація, що читає – освічена й озброєна, її майже неможливо знищити, чи зробити з неї колонію-раба. Українські книговидавництва не підвищили вартість книг, оскільки їх і так майже не купують, тому кожен робить собі вибір, чи купити якісну книжку, читати яку можна буде й через 50 років, чи купити пива й чіпсів й дивитися кетч-шоу. «Останній Бастіон» обирає книгу. 

Сергій Нагорний

Коментарі