•  

Дев’ятий гуманітарний конвой з Росії прибув на Донбас

1210
Дев’ятий гуманітарний конвой з Росії прибув на Донбас

Черговий, так званий, «гумконвой» з Росії прибув на Луганщину і Донеччину. Це вже дев’ята по рахунку колона вантажівок, яка перетнула кордон України через неконтрольований пункт пропуску на територію, що окупована проросійськими сепаратистами.

Сьогодні 12 грудня 50 вантажівок прибуло в Донецьк і 80 до Луганська. В МЗС повідомили, що отримували від Російської сторони повідомлення про направлення на Донбас чергового «гуманітарного конвою» і пояснили, за яких умов це можна здійснити, не порушуючи норми українського та міжнародного законодавства.

Речник МЗС України Євгеній Перебийніс під час брифінгу із пресою сказав, що Росія традиційно не узгодила вміст вантажівок і направила колони на територію підконтрольну бойовикам без жодного митного і прикордонного контролю з української сторони.

«Російська сторона про це прекрасно знає - ми цю інформацію надаємо постійно й очікуємо, що російська сторона неухильно дотримуватиметься законодавства України, а також раніше погоджених Україною, Росією та Міжнародним Червоним Хрестом умов перевезення гуманітарних вантажів», - сказав Є.Перебийніс.

Марина Левчук

Коментарі