•  

ДФС очолив чиновник, якого відсторонили через корупційні схеми

330

Поки оголошено конкурс на нового керівника, глава уряду Володимир Гройсман призначив очільником ДФС Олександра Власова, якого сам екс-глава відомства Мирослав Продан свого часу відсторонив через корупційні схеми на Одеській митниці.

Про це повідомляє ТСН.Тиждень.

Так, місяць тому на Одеській митниці оперативники виявили, що злочинна група організувала викрадення 37 контейнерів з нерозмитненим товаром на суму близько 160 мільйонів гривень.

"Ми маємо відео з камер спостереження і бачимо, що саме з території митниці вночі ці 37 контейнерів вантажаться. Цим займався громадянин Амінєв разом з керівником цього митного посту... Але потім керівник почав давати свідчення на Амінєва, було відкрито кримінальну справу", - розповів речник ГПУ Андрій Лисенко.

Вкрадений вантаж знайшли - це тканини та сільгосптехніка, товар на той час уже був розпорошений по кількох великих містах. Справа набула широкого розголосу, насамперед, через шалений обсяг вкраденого.

Ключового організатора, Дениса Амінєва, суд заарештував, він зараз у слідчому ізоляторі. Однак розслідування триває.

"Враховуючи, що злочин є особливо тяжким, санкція статті передбачає покарання від 7 до 12 років, крім того, ми ж розуміємо, що одна особа не може вчинити злочин, в нього є низка осіб-посібників, які допомагали, організовували. Коло осіб є досить широким", - розповідають у Генпрокуратурі.

Ветерани митної служби підкреслюють, що подібні операції неможливі без прикриття вищого керівництва митниці.

Самого начальника Одеської митниці, Олександра Власова, якого наразі призначено в.о. очільника ДФС, на час розслідування відсторонили від посади, він проходить у справі як свідок.

Нагадаємо, 5 вересня виконуючого обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана звільнили з посади за власним бажанням і призначили Олександра Власова, який раніше очолював спецпідрозділ податкової міліції "Фантом" на Донбасі та Одеську митницю.

Посилання на джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/dfs-ocholiv-ch...

Коментарі