•  

Дипломат з Полтави підписав угоду про співпрацю з енергетики між Україною та Литвою

440

Між Експертною платформою з енергоефективності(ЕксПЕ) та платформою «Балтійський шлях» було підписано меморандум про співробітництво у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та зниження впливу на навколишнє середовище.

У Посольстві Литовської Республіки в Україні (м. Київ) пройшла зустріч представників Експертної платформи з енергоефективності з офіційними представниками Литовської Республіки, фонду підтримки «Унія 1219», платформи «Балтійський шлях», міжнародних фінансових компаній і бізнес-спільноти та кандидатом у Почесні Консули Литовської Республіки полтавцем Петром Крайсвітнім.

Міністр-радник посольства Литовської Республіки в Україні Гвідас Кєрушкаускас, зазначив, що його країна всіляко підтримує європейські прагнення України.

На даний час Україна зіткнулася зі значними викликами в галузі енергетики, які є дуже зрозумілими та актуальними і для Литви. Це потребує негайних рішучих дій. Зниження енергоспоживання через підвищення енергоефективності є вкрай необхідним, дієвим та економічно обгрунтованим, що підтверджує досвід Литви.

Петро Крайсвітній, кандидат у Почесні Консули Литовскої Республіки та президент платформи «Балтійський шлях», розповів про своє бачення співпраці із ЕксПЕ. Він привітав об’єднання зусиль провідних експертів у рамках однієї організації, що свідчить про розуміння дієвості спільних дій в умовах енергетичної та економічної кризи в Україні.

Олексій Хабатюк, заступник Голови ЕксПЕ, доповів присутнім про цілі, які перед собою ставить платформа та які проблеми в галузі енергетики та енергоефективності, на думку експертів ЕксПЕ, потребують негайного вирішення, які є механізми їх досягнення. Посеред основних напрямків роботи першочерговими є:

– зміна національного законодавства України у цих галузях відповідно до прийнятих на себе зобов’язань у рамках Енергетичного співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

– створення фінансових механізмів та залучення коштів на заходи з підвищення енергоефективності, зокрема, з термомодернізації житлових будинків.

Експерти ЕксПЕ Олександр Бойко, Микола Коломийченко та Едуард Кульбак, які прийняли участь у зустрічі, висловили своє бачення стану справ у галузях своєї компетенції, необхідних кроків та напрямків співробітництва.

Михайло Очерет

Коментарі