•  

"Дипломатична" контрабанда – типовий приклад гучної справи з копійчаним результатом

220

У 2016 році на митниці у Закарпатті затримують мікроавтобус на дипломатичних номерах. Номери належать посольству України в Словаччині, у водія – лист від посольства про те, що бус везе дипломатичний вантаж і огляду не підлягає. Але собака митників занервувала і ті зателефонували до МЗС. Там дозволили відчинити бус – він виявився доверху запакованим контрабандними цигарками на півмільйона гривень.

Про це у своєму блозі "Підсумки дна" нагадав Денис Бігус.

За його словами, бус і цигарки вилучили, але й з'ясували, що лист про дипломатичний вантаж – справжній. Його підписала перший секретар посольства України в Словаччині, а за кермом буса був її чоловік: тоді і розпочався великий скандал.

Перший секретар посольства, який "контрабандить", прикриваючись дипломатичним статусом – це таки скандал. І все було настільки яскраво, доконано і очевидно, що вже тоді мали б виникнути підозри. Ні, не "юридичні підозри" ймовірним винуватцям. А підозри, що все завершиться нічим, – наголосив Бігус.

І додав: звісно, з посольства жінку звільнили, змусили заплатити штраф – 1700 гривень. А її чоловіка суд визнав винним у підробці документів та "у самочинному привласненні влади при перевезенні цигарок через кордон". "Результат гучної справи: водій визнаний винним і – амністований. Сплатив 880 гривень навіть не штрафу, а витрати держави на експертизи. І бус йому повернули. Правда, хоч без цигарок", – підкреслив журналіст.

Державне казначейство прозвітувало: за три літні місяці 2018 року у корупціонерів за рішенням суду конфіскували 4 тисячі 432 гривні (http://bastion.tv/news/za-lito-ukrayinski-sudi-konfiskuvali-u-korupcioneriv-lishe-45-tisyachi-griven/).

"Між цим та історією з контрабандою цигарок – юридичного зв'язку немає. Це абсолютно різні статті Кримінального кодексу. Але абсолютно однакова методика гучних реляцій і фінального результату", – підсумував Денис Бігус.

Посилання на джерело: https://24tv.ua/diplomatichna_kontrabanda__tipo...

Коментарі