•  

Діти переселенців долучилися до Глинських розкопок

660
Діти переселенців долучилися до Глинських розкопок

Група з 12 дітей із Донбасу, що нині проживають у Полтаві, відвідали археологічну експедицію на Глинському городищі в Зіньківському районі Полтавської області.

У рамках екскурсії на Глинський археологічний комплекс діти долучилися до розкопок. Їм продемонстрували знахідки, провели культурну-програму. Історики розповіли відвідувачам про історію городища, особливості поселення слов’янських племен, козацьку добу на теренах області.

Також із дітьми провели майстер-класи з малювання та рукоділля.

– Дуже цікаво розповідали археологи. Вони розповіли про знахідки. Також ми малювали, їли малинку. Сьогодні був ідеальний день, – ділиться враженнями Ксенія Юкутіна з Горлівки.

Зазначимо, з 17 червня по 10 липня 2016 року на базі польового табору в с. Глинське Зіньківського району Полтавської області триває черговий сезон археологічних досліджень за підтримки ГС «Останній Бастіон».

В ТЕМУ: Студенти-археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному

Група дослідників складається з фахівців із Інституту керамології НАН України, Києва, Харкова, Полтави, Сум.

Археологи прозвітували про знахідки восьми поховань литовсько-руського періоду. Рештки чотирьох – полеглі воїни армії Вітовта – литовського князя з роду Гедиміновичів, що в 1397-1398 роках здійснив два переможних походи проти Золотої Орди.

Коментарі