•  

Дівчинка з Лубенщини здобула перемогу у Всеукраїнській премії за те, що врятувала від вогню своїх братика та сестричку

110
Дівчинка з Лубенщини здобула перемогу у Всеукраїнській премії за те, що врятувала від вогню своїх братика та сестричку

Днями у актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулась церемонія нагородження переможців щорічної Всеукраїнської премії «Диво Дитина».

У залі зібрались 14 дітей з усіх куточків України, які змагалися в 5 номінаціях. У категорії «Найгероїчніша дитина» перемогу здобула Віра Яковлева з Лубенщини, яка врятувала з пожежі молодших брата та сестру. Нагороду вона отримала від відомого продюсера, ведучого та шоумена Ігоря Кондратюка.

Нагадаємо, що пожежа сталася 3 лютого у селі Макіївка Лубенського району. Коли в старенькій хаті через коротке замикання електромережі почалася пожежа, Віра зрозуміла - потрібно бігти.

- Було дуже багато диму. Братик вирішив розвіяти дим вентилятором, а сестричка - хотіла сховатися під ковдру, - пригадала 8-річна Віра. - Але я відразу ж повитягали побутові прилади з розетки. А Льошу і Машу посадила на лавку в коридорі і почала одягати. Через дим було важко дихати, тому відкрила на вулицю двері.

Одягнувши молодших брата та сестру, Віра зовсім забула про себе. Вже коли вибігла на засніжену вулицю, то побачила, що боса. Дівчинка побачила мамині чоботи та швидко пірнула у них. Маленька героїня відвела Олексійка та Машу до сусідки баби Галі. Із сусідського вікна діти побачили, що будинок вже палає.

Коли братик і сестричка були врятовані, Віра самостійно з мобільного телефону викликала рятувальників та сповістила про пожежу сільського голову. Завдяки такій оперативності дівчинки, рятувальники вже через 18 хвилин прибули на місце пожежі та ліквідували її.

За словами дівчинки не розгубитися та вчинити правильно в цій складній ситуації, їй допомогли шкільні уроки, під час яких вчителька розповідала, як діяти під час пожежі.

Коментарі