•  

Донбас обходиться Росії десятками смертей та мільярдними витратами – доповідь Нємцова

220
Донбас обходиться Росії десятками смертей та мільярдними витратами – доповідь Нємцова

У боях під Дебальцево в Донецькій області в січні-лютому 2015 року загинули 70 російських десантників, не менше 17 з яких – жителі Іваново.

Про це йдеться в доповіді «Путін. Війна», який підготували товариші убитого російського опозиціонера Бориса Нємцова на основі зібраних ним матеріалів, передає РБК.

У доповіді говориться, що на той момент солдатів, що відправляються в Донбас, стали звільняти з армії і видавати за добровольців. Міноборони Росії обіцяло платити компенсації за смерть і каліцтва, незважаючи на звільнення. Однак, стверджується в доповіді, ця обіцянка виконана не була.

Також у доповіді зазначено що з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців було витрачено близько 53 млрд рублів.

На думку співавтора доповіді директора з макроекономічних досліджень ВШЕ Сергія Алексашенко, 21 млрд руб. потрібно на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. – на підтримку 30 тис. місцевих «ополченців», 7 млрд руб. – на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

Крім того, в доповіді повідомляється, що 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року.

У доповіді наголошується, що 2 трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. зі своїх заощаджень, на думку Алексашенко, росіяни втратили за рік після приєднання Криму. Економіст пояснює, що у зв’язку із західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

Коментарі