•  

Дорослих полтавців театром відучували від упередженості

990
Дорослих полтавців театром відучували від упередженості

У Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) відбулася вистава «Теорія Великого фільтру», поставлена Театром сучасного діалогу.

Керівниця Театру Ганна Киященко зазначила, що головне завдання її організації – сприяти гуманізації суспільства. На її думку, театр є одним з найефективніших способів навчити або перевчити дорослих, вже сформованих особистостей.

–Упередженість – це погане ставлення до груп людей за расовою ознакою, національністю, релігією, статтю. У багатьох країнах ці групи зазнають переслідувань. Безперечно, злодіяння – це небезпечно для суспільства. Та коли вчиняють злочини з мотивом упередженого ставлення до певної групи – це становить надзвичайну небезпеку для суспільства. Тоді люди відчувають свою незахищеність, безпомічність у цьому суспільстві і саме тому воно нездорове, – розповіла керівниця театру.

Театр сучасного діалогу виник на базі Полтавської театральної лабораторії, яка знайомила мешканців із сучасною українською та закордонною драматургією напрямку «нова драма». 

«Нова драма» є театральним рухом, який цікавиться соціальними проблемами. Театральний майданчик тут перетворюється на громадську трибуну, де висвітлюються проблеми суспільства. Актори при цьому використовують сучасний театральний інструментарій.

Вистава «Теорія Великого фільтру» була створена у рамках проекту «Театр сучасного діалогу як інструмент вирішення соціальних проблем». Це частина всеукраїнського проекту, який виконується Німецькою асоціацією народних університетів DVV International та за підтримки Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція і розвиток» при підтримці МЗС Німеччини. Куратором проекту є Ганна Киященко.

Коментарі