•  

Дослідження: попит на природні ресурси вбив понад 100 тисяч орангутангів

00
Дослідження: попит на природні ресурси вбив понад 100 тисяч орангутангів

У період з 1999 до 2015 року через наслідки видобутку природних ресурсів загинуло понад 100 тисяч калімантанських орангутангів, йдеться в новому досліджені, опублікованому в науковому журналі Current Biology.

Малайзія й Індонезія є найбільшими виробниками пальмової олії, яку широко використовують в харчовому виробництві в усьому світі. Видобуток цієї олії вважають однією з найбільших причин вирубки лісів.

Всього за 16 років половина калімантанських орангутангів постраждала від впливу вирубки лісів або ж індустріальних плантацій.

Автори дослідження звертають увагу і на те, що орангутанги зникають і з тих місцевостей, де ліс не вирубували. Полювання є ще однією причиною стрімкого винищення орангутангів, пояснюють спеціалісти.

«Коли ці тварини вступають у конфлікт з людьми через плантації, вони завжди програють. Люди вб’ють їх. Тільки минулого тижня ми отримали звіт про орангутанга, в тілі якого було 130 куль, після того, як його розстріляли в Калімантані», – повідомив один з дослідників BBC.

Вчені наголошують, що для вирішення проблеми знищення цього виду тварин необхідний комплексний підхід включно із залученням політичного й суспільного секторів, серед яких як планування землекористування та використання ресурсів, так і розвиток інфраструктури та освіта.

«Індустрія видобутку пальмової олії залишається провідною причиною всього цього знищення», – пояснює організація Greenpeace.

Калімантан – третій за величиною острів у світі та єдиний морський острів, розділений між трьома державами: Індонезією, Малайзією і Брунеєм.

Коментарі