•  

Довга рука США дотягнеться до Росії

2310
Довга рука США дотягнеться до Росії

Центральний орган англійської демократії Times розповів, що довга рука американських правосудців простягнулася над юрисдикціями і кордонами та схопила злодіїв у вищих ешелонах футбольної контори ФІФА, які протягом десятиліть наживалися на корупційних схемах у змові з урядами ряду країн.

Кожен випадок, коли американські прокурори починають діяти за кордоном, викликає різке роздратування у режимів, що мають алергію до втручання в їхні справи. І дійсно, Росія відразу ж оголосила себе глибоко обуреної.

Кремль зробив заяву, в якій стверджується, що поведінка американських прокурорів незаконна.

Це неправда, вважає Times. Арешти чиновників ФІФА в Цюріху - прекрасний приклад твердого застосування м'якої сили. Час для цього настав, і не дивно, що Москва стурбована.

Арешти стали кульмінацією чотирирічного розслідування ФБР, яке, в свою чергу, розвинулось з окремого розслідування ФБР щодо російської мафії. На цьому тижні з законом зіткнулися злодійкуваті чиновники від футболу. Наступними можуть бути злодійкуваті росіяни.

Підстави подібного транснаціонального застосування американського законодавства засновані на тому факті, що Америка, за своїми законами, має право (і обов'язок) наполягати на однаковому рівні прозорості з боку всіх, хто користується її банківською системою.

Це не тільки легітимно, але й життєво важливо для Америки, (паразитична) банківська система за визначенням міжнародна. Жорсткі правила щодо прозорості - одна з основних умов для її існування. Ніхто, крім Америки, ці правила не застосовує.

У світлі цього, дії ФБР - не тільки попередження злодійкуватим чиновникам, а й докір на адресу Європи, оскільки саме американське, а не швейцарська або британська влади зайнялися корупцією у футболі.

Після того як у середу стали відомі приголомшливі подробиці скандалу навколо ФІФА, один з американських журналістів написав у своєму "Твіттері": "Дорогий світ. Ми навіть не любимо футбол, але ми вичистимо ФІФА за вас".

«Країни світу, що грають в англійський футбол, повинні бути вдячні ФБР. Але їм також повинно бути соромно. Очистити футбол від корупції має бути справою кожного», вважає демократичне видання Times.

Відділ моніторингу

Коментарі