•  

Дозволи на видобуток газу компанії Фукса були видані незаконно — Держаудит

550

За результатами перевірки діяльності Держгеонадр Державна аудиторська служба дійшла висновку, що дозволи на видобуток газу компанії російського бізнесмена Фукса були видані незаконно.

Про це повідомили на сторінці проекту «Марлін».

Зокрема, мова йде про 16 спецдозволів на користування та геологічне вивчення нафтогазоносних надр в Полтавській та Харківській областях. Зазначимо, ці дозволи ще у 2017-му Держгеонадра видали без аукціонів компанії ТОВ «Голден Деррік».

Сама фірма була перейменована на ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» та належить російському бізнесмену-олігарху Фуксу.

Аудитори стверджують, що видача таких спецдозволів можлива без аукціону лише у випадку, якщо 25% підприємства належить державі. Тоді як 33% статутного капіталу ТОВ «Голден Деррік» належить національній акціонерній компанії «Надра України», а 67% - іноземній фірмі «Хартлог Лімітед» (Hartlog Limited) зареєстрованій у Республіці Кіпр.

Таким чином, ТОВ «Голден Деррік» не відноситься до компаній, у статутному капіталі якого не менше як 25% акцій належать державі – зазначено у звіті аудиторів.

Також у звіті наведена історія проблеми. Зазначається, що у 2012 році головою Держгеонадра, а потім міністром екології був згаданий Едуард Ставицький, який і видав ТОВ «Голден Деррік» ряд дозволів. А у 2014-2016 держава програла всі судові спори проти «Голден Деррік», попри звернення Держгеонадра із заявою до суду про наявність листа від НАК «Надра України» про те, що ТОВ «Голден Деррік» не є підприємством, у статутному капіталі якого не менше як 25 відсотків акцій належать державі.

Загалом за платіжними дорученнями ТОВ «Голден Деррік» сплатила за надання зазначених спеціальних дозволів 10,55 мільйонів гривень та за геологічну інформацію - 11,39 мільйонів гривень.

Разом з тим, ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» має податковий борг у сумі 1,7 млн грн.

Загалом протягом 2015-2017 років Держгеонадра здійснила видачу, переоформлення, продовження строку дії 1 536 спеціальних дозволів на користування надрами, у тому числі 1 508 - без проведення аукціонів та лише 28 з них - на аукціонах.

Самого ж Фукса часто помічали на зустрічах з представниками БПП.

Звіт за посиланням - 

http://dkrs.kmu.gov.ua/kru/doccatalog/document?id=141563.

За інформацією видання «Економічна правда».

Читайте також: Полтавці виступили проти передачі газових родовищ російському олігарху.

http://bastion.tv/news/poltavci-vistupili-proti-peredachi-gazovih-rodovish-rosijskomu-oligarhu/

Коментарі