•  

ДТП у Полтаві. Чому покривають винних?

10070
ДТП у Полтаві. Чому покривають винних?

Годину тому на Кільці сталося ДТП за участю Тойоти Корола та Маршрутного таксі №41. За попередніми даними, постраждалих немає, отож водійка може залишитися непокараною працівниками ДАІ. Журналістам "Останнього Бастіону" жінка, що керувала Тойотою погрожувала розправою, якщо номери її машини з'являться в інтернеті. Можливо, вона робила це за вказівкою працівників інспекції, які погодилися зам'яти справу. Зокрема, жінка-водій погрожувала судом журналісту "Бастіону", який був на місці ДТП і виконував свої професійні обов'язки.


ГО "Останній Бастіон" публікує правдиву інформацію без приховування номерів автівок відповідно до статті 24 ККУ Закону ( 2657-12 ), що говорииь: забороняється цензура, тобто будь-яка вимога, яка спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, яка передбачає узгодження інформації про її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації.

Також забороняються втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень, крім випадків, встановлених законом, договором між засновником (власником) і трудовим колективом, редакційним статутом. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.

Журналісти - це четверта влада, якщо 3 інших владні гілки просякли корупцією, то журналістика, навпаки, спрямована, щоби викривати порушення і в ній ще не все втрачено. 

Коментарі