•  

Дме вітер

3390
  • apps/fda0db513a7e4583906ddfbf5141df90.jpg
  • /media/cache/d5/38/d5389d6d17a6c5aa2144ffb57ebbdefc.jpg


На тлі загального неробства і пофігізму вирішила якось «Нова Полтава» провести регіональний науково-практичний симпозіум на тему «Вітроенергетика - основа енергобезпеки України» з метою наблизити технології XXI століття до народу під гаслом «Кожному обивателю по вітряку».

Все було «по розуму»: солідний офіс, компетентна комісія, винахідник-«кулібін» Іван Олексійович, ну і, природно, інформаційна підтримка, з метою донести до потенційного електорату неймовірні перспективи безкоштовної електрики.

«Родзинка програми» - вентилятор ручної збірки. У тестовому варіанті запускався від вітру, згенерованого почесною комісією за допомогою папки для паперів. Результат перевершив очікування. Стало зрозуміло, що навіть в наявному варіанті, вітряк міг працювати від слабкого протягу з кватирки, а після серйозної доробки, від разового чиха потенційного щасливого власника, при цьому прогнозувалася вироблення, мінімум, одного кіловата електроенергії.

Епохальність події події важко переоцінити. На його тлі просто меркнуть всі грандіозні енергетичні проекти. Підуть у небуття цілі поля з величезними вітряками в Австрії, розіб'ються хвилями бетонні монстри в Північному морі. Один зі світових лідерів в області виробництва електрогенераторів - компанія Vestas, зі своїми 70-ти метровими бетонними вежами та 90 метровими композитними лопатями вилетять "в трубу". Невелика заковика в плані необхідності використання інвертора та акумуляторних батарей, які у "просунутих" розробників становлять близько 70% від кошторисної вартості об'єкта, можна поки в розрахунок не брати, бо електроенергія в наших побутових електромережах і так вільно гуляє від 110 до 380 Вольтів. Так що такими витратами можна сміливо знехтувати.

Особливо порадувала світову громадськість заява діячів Нової Полтави про те що вони відкриті для співробітництва з усіма науковими та експертними організаціями. Цитата дня: "Ми не розкидаємося гучними заявами направо і наліво. А ведемо дослідницьку роботу. Питання економічної доцільності, знову ж таки, до експертів. Прорахувати всі варіанти впровадження та економічний ефект від цього, не проаналізувавши досконально, з яких матеріалів конкретно краще будувати вітроагрегати, як і що та ін. - неможливо. Це серйозна проектна діяльність.»

Злі язики почали говорити, що зелена енергетика в усьому світі - серйозний проект, з обов'язковою державною підтримкою, над якою працюють провідні наукові та проектні інститути, залучаються багатомільйонні інвестиції. На це "Нова Полтава" справедливо зауважує, що якби всі роздумували подібним чином, то "... то жоден винахід ніколи б не отримало путівку в життя. І жили б ми як і раніше в кам'яному столітті ... "

Підтримуючи великий почин з розкручування нових ідей, здатних революційно змінити нашу, багатостраждальну країну, Останній Бастіон пропонує Новій Полтаві провести наступну науково-практичну конференцію на тему вирощування картоплі на Місяці. За найскромнішими розрахунками, зважаючи на низьку силу гравітації, і легкий ґрунт, насичений рідкісними мінералами, врожайність пасльонових культур на нашому природному супутнику буде вище, приблизно, в шість разів. З надією на плідну співпрацю.

Самійло Верховинець

Коментарі