•  

Два кадидати – два погляди на місцеве самоврядування

390
Два кадидати – два погляди на місцеве самоврядування

Як свідчать результати соціологічного дослідження групи Рейтинг, лідируючі позиції на позачергових президентських виборах матимуть Петро Порошенко та Юлія Тимошенко (34,3 % та 11,1% відповідно). У їх передвиборних програмах приділено увагу реформі місцевого самоврядування. Так, Петро Порошенко пропонує обирати міських голів у два тури. 

Обидва кандидати виступають за децентралізацію влади.

Тимошенко обіцяє:

"Розширити повноваження та фінансову самостійність регіонів відповідно до Бюджетного кодексу, підготовленого моїм урядом у 2009 році. Більшість зароблених регіонами коштів повинні залишатися на місцях, а не перераховуватися в Київ. Провести реформу місцевого самоврядування, значно розширивши права регіонів у відповідності з принципом субсидіарності та Європейською хартією місцевого самоврядування". 

«Громади на місцях отримають більше прав і грошей на реалізацію повноважень», - йдеться у програмі Порошенка.

І Порошенко, і Тимошенко, вбачають необхідність ліквідації місцевих державних адміністрацій - виконавча влада в областях належатиме виконкомам, сформованим облрадами.

Як бачимо, позиції кандидатів на посаду глави держави щодо місцевого самоврядування мають багато спільного. А от стосовно виборів міських голів, то Порошенко пропонує проводити їх у два тури, «щоб на ці посади потрапляли не випадкові люди, а ті, які мають підтримку більшості громади».  

Тож якщо у президентських перегонах першість здобуде Порошенко, то, можливо, уже наступні вибори мера Полтави пройдуть у два тури.

 

 

Коментарі