•  

Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів України

550
Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів України

13 вересня у Львові визначиться переможець «Молодої Республіки Поетів». Шанси, що це буде представник Полтави – 1:6,5.

3 вересня організатори Міжнародного літературного фестивалю «Форум видавців» опублікували шорт-ліст «Молодої Республіки Поетів». Серед 13 фіналістівь – двоє полтавців. Це учасники незалежного мистецького об’єднання «MagnumOpus» – Анна Ютченко і Роман Повзик. Вони і позмагаються з іншими одинадцятьма письменниками за звання кращого молодого поета України.

Фіналістів визначило компетентне поетичне журі: Мирослав Лаюк, Галина Крук та Василь Карп'юк. Серед 147 заявок на конкурс журі обрало 13 лауреатів, хоча планувалося 10. Перебір стався через те, що четверо з них набрало однакову кількість балів.

Крім Полтави, п’ятеро поетів представляє Київ, двоє – Львів, по одному представнику мають Рівне, Тернопіль і Житомир.

Таким чином, це рішення можна вважати своєрідним визнанням полтавської молодої літератури в масштабах України. До цього з Полтави у фіналісти проходила лише поетеса Ніка Новікова (Колонюк) у 2010 та 2011 роках.

Довідка: «Молода Республіка Поетів» — це літературний проект, що гуртує творчу молодь зі всієї України, надаючи їй унікальну можливість читати власні вірші перед широкою аудиторією і видавати книжки. Конкурс відбувається щороку з 15 червня до закінчення Львівського міжнародного літературного фестивалю, в рамках «Форуму видавців». Ініціатор дійства — перекладач, літературний менеджер, поет та критик Ілля Стронґовський. «МРП» відкриває незнані імена, допомагає молодим авторам знайти своїх слухачів, читачів і видавців.

Антон Вайсман

Коментарі