•  

Єгор Соболєв: «Люстраційним комітетом має стати вся країна…»

590
Єгор Соболєв: «Люстраційним комітетом має стати вся країна…»

У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відбулась відкрита зустріч уповноваженого Радою Майдану на проведення люстрації Єгора Соболєва з представниками місцевих громадських організацій, органів влади та самоврядування. Як пояснив сам гість, мета зустрічі – почути думки полтавців щодо «очищення» держави, аби створити новий проект закону про люстрацію. Реалізація закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», зізнався Соболєв, його вразила, адже судді, отримавши право самим обрати собі голів, обирали тих самих керівників, яких було звільнено цим законом. 

 

- Єдиний спосіб провести справжню люстрацію в Україні – це наново збудувати усі держструктури, - зазначив він.

Такі органи, на його думку, слід творити паралельно з існуючими. Проілюстрував це на прикладі Міністерства внутрішніх справ.

-МВС потребує нової організації. Є багато причин передати громадську безпеку в управління місцевим громадам, щоб люди, які патрулюють вулиці, відповідають за боротьбу з хуліганством, залежали від не від місцевих посадовців, депутатів, а від місцевої громади. І слідчих, які займатимуться тяжкими злочинами, зробити не залежними ні від кого, включно з міністерством, окрім чітких критеріїв щодо їх роботи. У такий спосіб можемо реформувати міністерство: творячи муніципальну міліцію, творячи державну поліцію з професійних слідчих, - пояснив «люстратор».

На його думку, важливим для проведення люстрації в Україні є небайдужість і активна участь громадян. Так, кандидати на посади в органи державної влади мають бути обговорені громадою, а журналісти і громадські активісти мають розслідувати їх попередню діяльність  і доносити цю інформацію до суспільства. Ці факти, запевняє він, будуть враховані кадровою комісією при призначенні на посади. Але й цим роль громади не обмежується. Далі треба так само контролювати діяльність посадовців.

-Люстраційним комітетом має стати вся країна, тоді очищення відбудеться, - підкреслив він.

Полтавці наводили факти зловживань з боку місцевих суддів, правоохоронців. На це Єгор Соболєв закликав збирати інформацію і повідомляти люстраційний комітет. Однак на зауваження полтавця, що якраз із донесенням інформації до комітету є проблеми, Соболєв зізнався, що скарг надходить дуже багато, а ефективно організувати їх обробку досі не вдалось. На питання, чому мешканці міста можуть тільки обирати мера, однак не можуть його відкликати, гість порекомендував полтавцям відповідальніше ставитись до виборів і не продавати голоси за гречку. Громадськість, журналісти задавали багато питань «люстратору», які стосувались інформаційної безпеки, хабарництва у вищій освіті, призначення люстраційного комітету… На скільки корисним був діалог покаже час.

 

Коментарі