•  

Експерти пояснили, чому не варто панікувати і "змітати" в магазинах крупи та борошно

550
Експерти пояснили, чому не варто панікувати і "змітати" в магазинах крупи та борошно

На фоні валютних стрибків люди потрапили на гачок окремих торгівельних мереж.

Після недавніх обіцянок НБУ та Мінфіну врятувати гривню, офіційний курс знизився. Новий рекорд - 30 гривень 1 копійка за "зелений". Водночас, в обмінниках долар таки подешевшав, але купити валюту було неможливо, а люди на фоні валютної лихоманки кинулися змітати з полиць магазинів продукти першої необхідності, передає «ТСН».

Колишній міністр фінансів Віктор Пензеник прогнозує, що стрибків на валютному ринку не уникнути. Насамперед через спекулянтів, частина яких напередодні витратила чималі суми. Завдання Нацбанку - вистояти і вивести їх із гри, тоді й гривню штучно не знецінюватимуть.

"Спекулянт зникне, коли він на різниці курсу не буде заробляти. Покажіть зворотній тренд - і спекулянт зникне з ринку. Спекулянт, який купив долар по 40, а завтра курс буде 35-38 і буде триматися, що він буде робити з доларом? Він буде позбуватися того долара", - каже екс-міністр.

Натомість, інші певні, що зробити так буде непросто, бо вже НБУ відпустив курс, але не дав ринкові чітких орієнтирів та впевненості.

Натомість ціни, як засвідчила вчорашня паніка, українці прив'язують до долара. І дарма, твердять у МінАПК. Кажуть, люди напередодні потрапили на гачок окремих торгівельних мереж, бо поки в одних магазинах змітали все, в інших товари спокійно стояли за такими самими цінами.

Вчора, щоправда, ажіотажу вже не було, хіба залишилися порожні полиці з крупами, олією та борошном. Але поспішати їх купувати аграрії не радять. Кажуть, торговельні мережі мають чималий запас продукції за старими цінами, але просто хочуть більше заробити. Тому радять улаштувати бойкот занадто дорогим товарам.

Так само радять економісти робити і з купівлею валюти, аби не провокувати надмірний попит і загнати в мінуси спекулянтів.

Варвара Самохіна

Коментарі