•  

Експерти прогнозують відключення українців від теплопостачання взимку

330
Експерти прогнозують відключення українців від теплопостачання взимку

На думку експертів гострий дефіцит палива на теплоелектростанціях може призвести до того, що опалювального сезону можливі відключення від теплопостачання.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Через те, що 60 відсотків шахт України перебувають на території Донбасу, яку контролюють бойовики, в Україні — дефіцит вугілля. Теплову енергетику забезпечує в більшості саме вугілля, а його дефіцит загрожує тим, що під час зимі можливо відключення від електроенергії та теплопостачання. Тобто створюється ще одна кризова ситуація, і Україна змушена буде здійснювати закупівлі польського вугілля, оскільки українського вугілля не вистачає, а російське купувати ніхто не буде», - розповідає експерт.

За його словами, самостійно проблем вугільної галузі в цьому році не вирішить, хоча зараз уряд і ставить завдання збільшити потужності Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», таким чином збільшити частку атомної енергії у загальному виробництві електроенергії в Україні.

Водночас, дві найбільші енергогенеруючі компанії України – «Центренерго» і ДТЕК –прийняли рішення закупити 3,1 млн тонн вугілля в Росії.

А міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан пообіцяв збільшити обсяги вугілля, які будуть відвантажуватися на теплоелектростанції.

Нагадаємо, що Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» - найбільший виробник електроенергії, оператор усіх діючих АЕС України. «Енергоатом» також відповідає за безпеку всіх АЕС країни.

В Україні діє 4 атомних електростанції із 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, із 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт, є найбільшою у Європі.

Коментарі