•  

Епідемія косить полтавців, а лікарі мовчать

9350
Епідемія косить полтавців, а лікарі мовчать


У той час коли лікарі та епідеміологічні служби області затаїлись не подаючи ознак життя, все більше полтавців програють нерівний бій з вірусним захворюванням невідомого походження.

«Останньому Бастіону» вдалось поспілкуватися з одним полтавським педіатром, який погодився розповісти більш детально про проблему, що нависла над Полтавою, але при умові збереження конфіденційності.

Як зазначив сам лікар, загалом сезонне загострення на грип та респіраторні захворювання на початку весни є завжди і від цього нікуди не подітися. Чинники тому різні - й авітаміноз, і прохолодна волога погода, що сприяє поширенню ГРВІ та погіршення екологічної ситуації в місті в цілому. Але те що відбувається зараз це, ледь не епідеміологічні показники, хоча Департамент охорони здоров'я ОДА наводить раз від разу все менші й менші цифри, з огляду на їх статистики може здатися, що в області вже майже ніхто не хворіє.

«Пікова кількість хворих була на кінець лютого - початок березня, ситуація була така, що ввести епідеміологічний стан було просто необхідно. Хоча б на тиждень, адже не всі хворі звертаються до лікарів своєчасно. Але цього не було зроблено. І з достатньо зрозумілих причин. Область катастрофічно була не готова до цьогорічної епідемії. Навіть елементарної вакцини було не достатньо, не говорячи про палати та необхідні ліки. Зараз ситуація з напливом хворих трішки ліпша, але в цьому немає заслуги ні лікарів, ні батьків. Зменшенню кількості захворюваності посприяли весняні канікули. Не більше. Але суттєво це нічого не змінило, просто зменшились темпи розповсюдження, а кількість хворих лишилась такою ж високою. Якщо раніше найбільш активно вірус розповсюджувався через дітей у школі, то зараз він так само активно розповсюджується, але вже через дорослих», - говорить місцевий лікар.

Найбільш яскраві представники цьогорічних «забутих» епідемій це наступні штами грипу:

H1N1 - свинячий грип або грип California. Вірус дав про себе знати ще в 2009 році, викликавши найсильнішу епідемію;

H3N2 - вірус досить молодий, але вельми небезпечний. Клінічні симптоми складно підтвердити, грип дає серйозні ускладнення на легені;

Ямагата - найнебезпечніший і не до кінця вивчений вірус. Симптоматика даного штаму схожа зі всіма вищеописаними, що ускладнює його діагностику та лікування.

Основні симптоми вірусного захворювання, що так несамовито намагаються приховати Держсанепідслужби Полтавщини загалом типові для звичайного грипу. Але кожен із симптомів може проявлятися специфічними ознаками, властивими тільки йому.

Гарячковий стан - це початок захворювання. У хворого підвищується температура тіла, до 39-40 ° С і за кілька годин розвивається інтоксикація організму, стан погіршується.

Озноб - як правило, має високий ступінь інтенсивності, тому укутування і зігріваючи компреси не приносять полегшення. Як тільки вдається збити високу температуру, озноб проходить.

Головні болі - це симптом інтоксикації організму, який може свідчити про посилення грипу, і появі ускладнень у вигляді гаймориту або синуситу. Біль має тупий характер, який проявляється при русі очей і різких поворотах голови.

Кашель - свідчить про розвиток запального процесу в бронхах. Як правило, це сухий кашель.

Біль у м'язах - проявляється в першу добу інфікування і виступає явною ознакою інтоксикації організму.

Загальна слабкість - спостерігається підвищена сонливість і нездужання, які є природною реакцією організму на дію вірусу і ослаблення захисних функцій імунної системи.

Блювання, діарея, відсутність апетиту - є факторами інтоксикації та можуть бути ознакою кишкової форми грипу.

Крім вищеописаної симптоматики, можлива й додаткова, яка супроводжується запамороченнями, сухістю в роті, шумом у вухах, зниженням нюху і хворобливою реакцією на яскраве світло і сильний шум. Хворий відрізняється дратівливістю і легкою нервовою збудливістю. З'являється нездоровий блиск в очах, наліт на язиці та губах, сльозотеча, тріщини в куточках рота, підвищений пульс і прискорене дихання. Симптоматика залежить і від форми грипу. Виділяють легку, середню, важку і токсичну форми. Тривалість гарячкового стану може бути до одного тижня. При цьому з'являється періодичне поліпшення самопочуття хворого.

Як зазначив сам педіатр, недбалість, замовчування і применшення кількості хворих на ГРВІ з боку місцевої влади може мати катастрофічні наслідки, адже окрім симптомів, грип перш за все небезпечний своїми тяжкими ускладненнями у разі несвоєчасного або неякісного лікування.

Чи по кишені полтавцям хворіти?

А чи може дозволити собі своєчасне та якісне лікування сьогодні звичайний пересічний громадянин - питання досить специфічне. Як показує нещодавнє соціологічне опитування, в Полтаві більша частина населення змушена витрачати на лікування від 10 до 20% свого щомісячного заробітку. А в умовах подорожчання комунальних послуг, що відбудеться вже завтра, для більшості полтавців лікування стане не стільки засобом існування, скільки розкішшю. А що казати про людей похилого віку, для яких навіть підвищення витрат на 5% є суттєвим, адже це повсякденні та далеко не одиничні витрати з невеликої пенсії. І це все при умові, коли лікарі не зацікавленні в їх лікуванні, а контролюючи органи взагалі ігнорують проблему.

Тому питання хто зацікавлений в тому, щоб скоротити населення області у такий шлях - залишається відкритим. Так само, як і питання з якої причини чиновники, що мали б нас захищати, усіляко спотворюють дані та применшують реальну загрозу, не залишаючи простим жителям жодних шансів.

Олександр Сергєєв

Коментарі