•  

Факели, прапори, «Слава Україні!». У Полтаві відзначили День пам’яті Героїв Крут

770
Факели, прапори, «Слава Україні!». У Полтаві відзначили День пам’яті Героїв Крут

Вчора, 29 січня, у всій Україні відзначали День пам’яті Героїв Крут. Коли 97 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

У Полтаві також прошов ряд заходів із вшанування загиблих героїв. Так вчора ввечері небайдужі полтавці, а також представники «Правого сектору» пройшлися мирною ходою від площі біля Полтавської ОДА до пам’ятного знаку «Українським загиблим козакам». Біля облдержадміністрації в знак пам’яті загиблих студентів під Крутами полтавці запалили факели та лампадки і пронесли їх протягом свого шляху до пам’ятника.

«Дідусь розповідав мені історію про цих студентів. Вони були дуже відважні, бо їх було так мало, а більшовицька армія була он яка велика. Вони схожі мені на тих солдатів, які зараз воюють на сході України за нашу свободу, як і герої Крут. Ми з дідусем прийшли, щоб ушанувати цих людей», - розповіла 13-річна Вікторія, яка прийшла на захід зі своїм дідусем.

Не залишилися осторонь і представники «Правого сектору». Вони виголошували промови про важливість цього дня для кожного українця.

«Сьогодні ми тут всі зібралися із дня річниці Героїв Крут. Потрібно провести історичну паралель між цією знаковою подією майже 100-річної давнини і сьогоденням. Дещо схоже зараз відбувається і на сході нашої країни, коли наші герої боронять нашу Батьківщину проти величезної кількості російсько-терористичних угрупувань, сепаратистів. Тому низький уклін усім тим воякам, які захищали і будуть надалі захищати нашу Україну», - виголосив у промові голова обласного осередку партії «Правий сектор» Марк Чаус.

Варвара Самохіна

Коментарі