•  

Фельштинський: Якщо Путін зовсім нас, американців, розсердить, ми домовимося про входження Білорусі в НАТО

660
Фельштинський: Якщо Путін зовсім нас, американців, розсердить, ми домовимося про входження Білорусі в НАТО

Автор книг «ФСБ підриває Росію» і «Корпорація. Росія і КДБ за часів президента Путіна », російсько-американський історик Юрій Фельштинський прислав в українські ЗМІ нову статтю про інструменти впливу на Росію і помилках Путіна. У статті мовиться:

«У Києві російською мовою у видавництві «Наш формат» вийшла моя книга «Третя світова: битва за Україну», написана у співавторстві з Михайлом Станчева. Вона писалася у найважчі для України місяці, у березні-червні 2014 року, коли ошелешений захопленням Криму світ застиг в бездіяльності, чекаючи, що буде. Минуло одинадцять місяців. Можна підбити перші підсумки.

Ми не дамо Путіну захопити Україну. Я хотів би, щоб він це зрозумів раніше, а не пізніше. Поки Меркель і Олланд залучені в дипломатичних та політичних переговорах, США починають поставки зброї через Об'єднані Арабські Емірати, а англійці посилають перші війська - 75 офіцерів-інструкторів. У нас - поділ обов'язків. Кожен займається своєю справою.

У Росії щодо України на сьогодні залишився лише один важіль тиску: військовий. Це потужний інструмент, але недостатній, навіть для захоплення однієї України. Всі інші впливи: культурні, політичні, дипломатичні і економічні - Путін розтратив за перші одинадцять місяців війни, розпочатої ним в березні 2014 року.

Найстрашнішу свою тактичну помилку він вчинив, коли увійшов до проросійської східної України і знищив ракетно-артилерійським вогнем свою ж п'яту колону. Розтоптавши танками два східних регіона, Путін позбувся впливу в сусідній країні, яка тепер вже ніколи не захоче стати частиною «русского мира» і говорити мовою агресора - по-російськи.

Що стосується вільного світу, то ми ще навіть не приступили до надання тиску на Росію. У нас на даний момент задіяні лише дипломатичні та політичні інструменти (у форматі в цілому безглуздих переговорів, які проводить з Путіним Євросоюз). Ми ще не почали використовувати важіль економічного тиску, тому що санкції застосовувати не починали, і падіння рубля викликано виключно впала ціною на нафту.

Економічний тиск у форматі відключення від системи SWIFT, закриття повітряного простору для цивільних літаків Росії, припинення польотів іноземних компаній до Росії, анулювання віз для росіян, анулювання іноземних паспортів для осіб, які мають російське громадянство і проживають у Росії, заморожування всіх активів російських громадян і російських фірм і компаній за кордоном до закінчення конфлікту і повернення Криму Україні - це все ще попереду (недарма ушлий лондонський пенсіонер В. Буковський, колишній батько радянських дисидентів, успішно позбувся нещодавно від ганебного, кримінального, російського громадянства, а адже терпів цю мерзоту аж з 1974). І для цього нам навіть напружуватися не треба, тому що забороняти - не будувати.

Якщо Путін зовсім нас розсердить, ми заплющила очі, підемо на компроміс з совістю і в обмін на невеликий багатомільярдний низькопроцентних кредит здійснимо попереджуючий удар і домовимося з Лукашенком про входження Білорусі в НАТО, поки вона знову не стала Білорусією.

А військові ресурси ми задіювати поки не будемо, тому що цей ресурс у розмові з Путіним у нас останній.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Коментарі