•  

Фест «Хліб своїми руками» підтримав захист довкілля на Чернігівщині

330
Фест «Хліб своїми руками» підтримав захист довкілля на Чернігівщині

Понад сотня людей, громадських діячів, атовців і чиновників власноруч засіяли зерно, заволочили посів бороною з кіньми, провели традиційні обряди засівання, випікли буханці в печах та вчилися народним промислам від досвідчених майстрів. У мистецькому хуторі «Обирок» в с. Матіївка на Чернігівщині вчергове відбувся етнофестиваль «Хліб своїми руками». На заході був Остап Семерак, Міністр екології і природніх ресурсів. Долучилися й представники «Останнього Бастіону».

Дійство відбувалося під гаслом «Сій добро». За словами організаторів, головне завдання екофестивалю – зберегти екологію регіону, чистоту місцевої флори та фауни, захистити ліси, відродити та популяризувати давні українські традиції, передати їх наступним поколінням.

Міністр екології та природних ресурсів відзначив важливість таких заходів. На його думку, екофестивалі сприяють екологічному вихованню молоді, привертають увагу до питань забруднення довкілля:

– Міністерство екології та природніх ресурсів підтримує проекти, що допомагають дбати про збереження лісу та чистоту оселищ, а також роботу організаторів фестивалю зі створення ландшафтного заказника місцевого значення «Обирок. Завдяки ньому буде збережено навколишні ліси від масових вирубок», – зазначив Семерак.

Другий етап «Хліба» відбудеться в серпні. Дозрілий до цього часу хліб належить зжати серпами, обмолотити ціпами, змолоти на борошно, вимісити тісто і спекти хліб. Увесь процес буде супроводжуватися обрядовими піснями, що переростуть в музично-вогняне театральне шоу.

«Останній Бастіон» запрошує всіх охочих долучитися до заходу. Через зростання рівня екологічної свідомості, збережемо Полтаву від смітників та звалищ, створимо затишне для життя місто. 

БІЛЬШЕ ЧИТАЙТЕ:  Прокурори перетворили Полтаву на смітник

Коментарі