•  

Фірма співробітника НАБУ виграла тендерів на 2,2 мільйона (документ)

2090
Фірма співробітника НАБУ виграла тендерів на 2,2 мільйона (документ)

Співробітник НАБУ, всупереч Закону України “Про запобігання корупції”, зареєстрував ФОП та брав участь у тендерах на державні закупівлі.

Про це свідчать матеріали звернення, надісланого до Національної поліції та Національного агентства з питань запобігання корупції, яке потрапило до журналістів Інформатора.

Так, Хілько Ігор Геннадійович, який відповідно до поданої ним декларації є оперативним співробітником оперативно-технічного управління Національного антикорупційного бюро, веде підприємницьку діяльність як ФОП, бере участь у тендерах на державні закупівлі і отримує з цього незаконні прибутки.

Зокрема, Хілько І.Г. взяв участь та отримав перемогу у 13 тенедерних процедурах та уклав договори з державними установам та підприємствами на зальну суму 2,2 мільйона гривень, що відображено у системі Prozorro.

Зазначене вказує, що державний службовець, всупереч статті 25-ій Закону України “Про запобігання корупції”, займається підприємницькою діяльністю, за що статтею 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, вартість товарів, які фізична особа-підприємець Хілько І.Г. постачала до державних установ та за які сплачувалися бюджетні кошти, значно завищена, а поставлені ним матеріально-технічні цінності не відповідають встановленим критеріям.

Наприклад, між Державною установою “Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів “Укрспортзабезпечення” та ФОПом Хілько І.Г. укладено 5 договорів на постачання велосипедного інвентарю на загальну суму 978 500 гривень.

Вартість велоінвентарю, придбаного у Ігоря Хілька , вдвічі завищена у порівнянні з тією ж сертифікованою продукцією, розміщеною на сайтах офіційних представників продукції, а саме BPS Company, Paul Lange Ukraine.

Опублікована інформація свідчить про наявність в діях посадових осіб Державної установи “Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів “Укрспортзабезпечення” та приватного підприємця Ігоря Хілька ознак кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України внаслідок закупівлі за бюджетні кошти товарів із завищенням цін на суму півмільйона гривень.

Читайте також: Лише за кілька днів 13 співробітників НАБУпопалися на хабарах

Коментарі