•  

Фокуси з бюджетними грошима від Іваніни. ЕПІЗОД ІІІ

3300
Фокуси з бюджетними грошима від Іваніни. ЕПІЗОД ІІІ

Епізод ІІІ. Конкурс Полтавської обласної ради з розвитку територіальних громад Полтавської області

В 2012 році Полтавська обласна рада провела конкурс розвитку територіальних громад Полтавської області. Одним із переможців став проект «Створеннявелосипедного туристичного кластеру «Велокраїна. Полтавський край запрошує»,

поданий Полтавською районною радою. На проект було виділено з обласного бюджету 49700 грн. та з Полтавського районного бюджету 44900 грн. Реалізація проекту розпочалася в 2013 році.

Виконання проекту покладалося на так звані організації-партнери, а саме:

-Полтавська РДА (в якій О.Іваніна обіймав посаду першого заступника голови);

-відділ культури і туризму Полтавської РДА;

-Тахтаулівська, Новоселівська, Куликівська, Ковалівська, Степненська, Надержищинська Щербанівська сільські ради (усі – в Полтавському районі);

-Відділ з питань туризму і курортів Полтавської ОДА;

-ГО «Велосипедна спортивна асоціація «ВЕСПА», садибний будинок «Солом’яна хата», база відпочинку «Глухомань», турагенція «Сенегал»;

А також уже згадувані Фонд розвитку громади «Ініціатива» (керівник – О. Іваніна) та Рекламне агентство «Шосте почуття».

Юридично розпорядником коштів став відділ культури і туризму Полтавської РДА під керівництвом Леоніда Тягнирядно. Цей відділ і підготував звіт про роботу обласного проекту. Однак, при детальному дослідженні виявилося, що ряд заходів, про виконання яких йдеться у звіті – уже було реалізовано в проекті «Велокраїна.Полтавський край запрошує» у2012році,про який йшлося у Епізоді ІІ нашогорозслідування.

Зокрема, у пункті 1.1. розповідається про інвентаризацію туристичних суб’єктів Полтавського району (витрати - 4000 грн.). У звіті аналогічного проекту 2012 року від Фонду «Ініціатива» читаємо: «було проведено інвентаризацію суб’єктів таоб’єктів туристичного бізнесу. Серед яких: бази відпочинку, готелі, кафе та ресторани, садиби, дружні до велотуристів».

У пункті 1.2. звіту йдеться про розробку та прокладання 17 туристичних маршрутів (витрати - 2000 грн.). Також згідно даних бюджету 6000 грн. пішло на виготовлення буклетів та карт орієнтування. Але дані маршрути уже були розроблені за рік до цього і навіть демонструється фотографія тих самих буклетів, на яких написано, що вони видані в рамках проекту, фінансованого Головним управлінням інформаційної та внутрішньої політики Полтавської ОДА.

Пункт 2.1. звіту повідомляє про створення сайту bikeland.pl.ua (витрати - 5000 грн.) який уже мінімум як рік працював, тому що про його створення ми дізнаємося зі звіту проекту «Велокраїна» 2012 року. Підтверджують це і скріншоти, роздруківка яких міститься у звіті відділу культури і туризму Полтавської РДА. Неозброєним оком видно, що окремі пости датовані 2012 роком.

Бюджетом проекту передбачаються витрати 2000 грн. на участь у міжнародній конференції «Велофорум-2013» в Євпаторії. Дійсно, «Велофорум-2012» проходив в Євпаторії, а от «Велофорум-2013», на який розраховано витрати, відбувся…у Полтаві. Про що, до речі, повідомляється в пункті 2.3.5 звіту.

Пункт 2.4. звіту розповідає про те, що в рамках проекту було розроблено та випущено 5 туристичних банерів і що всі вони презентувались на різних виставках і семінарах. Однак, готові банери розміром з людський зріст, на яких зображені карти маршрутів, можна було побачити на Велофорумі 2012 року у Євпаторії, де їх презентувала полтавська делегація. Тобто на рік раніше, ніж почалася реалізація розглядуваного проекту.

Переконатися в цьому можна по фотографіях з Євпаторії-2012, одна з яких публікується нижче.

У звіті на міститься підтверджуючих документів на використання бюджетних коштів по проекту на суму 6432,50 грн.

Згідно бюджету проекту передбачено витрат 5550 грн. на проведення трьох семінарів, 3300 грн. – на проведення рекламного туру для журналістів,14550 грн. – на школу гідів-інструкторів, супровідників велотурів і 28000 – на триденний навчальний візит до Закарпаття. Згідно звіту усі заходи були реалізовані, щоправда навчальний візит був не в Закарпаття, а в Крим.

Виходить, більшу частину бюджетних коштів проекту - 51400грн. навіть і не планувалося витрачати на розвиток інфраструктури. Також, щоб підтвердити цільове використання коштів на усілякі «візити» і семінари, потрібно, аби звіт містив програми цих заходів та список учасників, які безпосередньо брали в них участь. Таких даних у звіті немає.

Свій заробіток у 9000 гривень отримало уже згадуване в епізоді ІІ цього розслідування Рекламне агентство«Шосте почуття» під керівництвом

«регіонала» С.Єльченка, який одночасно був «партійним» підлеглим О.Іваніни. Відповідно до платіжних документів «Шосте почуття» отримало 1000 грн. за рекламні послуги проекту, 2000 грн. за «виготовлення» уже існуючих банерів, 5000 грн. за «виготовлення» карт орієнтування, 1000 грн. за «друк» уже надрукованих буклетів.

Також згідно бюджету для потреб проекту відділ культури і туризму Полтавської РДА закупив у підприємця Власевич О.А. фотоапарат Nikon на суму 1500 грн., GPS навігатори Garmin 2 шт. на суму 3600 грн., рації Motorola 3 шт. на суму 2700 грн. У пункті 3 звіту повідомляється, що закуплене обладнання передали «на зберігання» продавцю - Власевич О.А. Нібито через непроплати казначейства. Чому інші платежі пройшли, а саме цей півтора роки ніяк не пройде, лишається тільки

здогадуватись. Як і про те, на якій підставі обладнання, яке належить РДА уже тривалий час знаходиться в приватних руках.

Бюджет проекту.

Звіт про роботу проекту

Коментарі