•  

Гаражі у Полтаві: як це бачить міськрада і що думаєте ви?

7210
Гаражі у Полтаві: як це бачить міськрада і що думаєте ви?

У одному з попередніх матеріалів  - «Кого приютив «Козацький курінь» і хто живе у «Дубраві Плюс»? – ми вже порушували «гаражну тему». І ось в розпорядження редакції «Останнього бастіону» потрапили цікаві документи, які депутати міськради мають обговорити і затвердити на наступній сесії міськради, яка має відбутися 15 травня. Отже, вивчайте, робіть висновки і не залишайтеся байдужими, адже це питання може зачепити багатьох полтавців.

Проект

 

 

Додаток № 1

до рішення ________________ сесії Полтавської міської ради

шостого скликання

від ____________ 2014 року

 

ПОРЯДОК

розміщення та будівництва гаражів для автомобілів у м. Полтава

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок розміщення та будівництва гаражів для автомобілів у м. Полтава (далі - Порядок) розроблений на підставі Конституції України, Цивільного та Земельного кодексів України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про основи містобудування», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших Законів України, а також підзаконних нормативних актів, що регулюють питання розміщення та будівництва гаражів, автостоянок.

1.2. Цей порядок регламентує розміщення та будівництво гаражів для автомобілів у               м. Полтава

1.3. Дія Порядку поширюється на фізичних та юридичних осіб м. Полтава.

2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

2.1. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

гаражбудинок (споруда), частина будинку (споруди) або комплекс будинків (споруд) з приміщеннями для постійного або тимчасового зберігання, а також елементами технічного обслуговування легкових автомобілів та інших мототранспортних засобів;

гаражі боксового типу – будинки, споруди, у яких автомобілі зберігаються в окремих боксах, виїзд з яких здійснюється безпосередньо назовні або на внутрішній проїзд.

2.2. Інші терміни застосовуються у значенні, наведеному в Кодексах чи Законах України.

 

3.  ВИМОГИ  ДО  РОЗМІЩЕННЯ  ТА  БУДІВНИЦТВА  ГАРАЖІВ  ДЛЯ  АВТОМОБІЛІВ

3.1 Основним типом гаража для розміщення  в умовах багатоповерхової житлової забудови на територіях міста є багатоповерхові гаражі та автостоянки на земельних ділянках, наданих у користування чи у власність з урахуванням затвердженої містобудівної документації.

3.2. Забороняється будівництво індивідуальних гаражів боксового типу в умовах багатоповерхової житлової забудови на землях в межах м. Полтава, повноваження щодо розпорядження якими здійснюється Полтавською міською радою чи районними у м. Полтава радами.

3.3. Будівництво окремо розташованих гаражів (гаражів боксового типу) дозволяється у складі гаражних кооперативів з урахуванням Комплексної схеми розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберіганні автомобілів та на територіях приватних домоволодінь з дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством України.

3.4. Дозволи на тимчасове встановлення тимчасових (металевих) гаражів в масивах багатоквартирної житлової забудови надаються на підставі документів, що посвідчують право користування земельними ділянками категорії громадян, які користуються пільгами, відповідно до постанови КМУ № 999 від 19.07.2006 року.

<span style="font-size:12.0pt;
font-family:"Times New Roman","serif";color:windowtext;mso-ansi-language:UK">3.5. Комплексна схема розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберігання автомобілів розробляється за рішенням Полтавської міської ради суб'єктом господарювання, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, що дозволяє виконання проектних робіт в сфері містобудування, та затверджується рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради. Комплексна схема розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберігання автомобілів</span><span style="font-size:12.0pt;color:windowtext;mso-ansi-language:UK"> уточнює положення генерального плану м.Полтава та визначає планувальну організацію і перспективний розвиток територій для розміщення гаражів, </span><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman","serif";color:windowtext;
mso-ansi-language:UK">гаражних кооперативів та стоянок для постійного зберігання автомобілів в місті Полтава</span><span style="font-size:12.0pt;color:windowtext;mso-ansi-language:UK">.</span>

Комплексна схема розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберігання автомобілів складається з текстових та графічних матеріалів, розроблених з урахуванням затвердженої містобудівної документації та вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також раціонального використання територій міста.

3.6. Розроблення комплексної схеми розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберігання автомобілів здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

4. ПОРЯДОК БУДІВНИЦТВА ГАРАЖІВ

4.1. Будівництво багатоповерхових гаражів та гаражів, в межах територій підприємств.

4.1.1. Питання відведення земельних ділянок для будівництва багатоповерхових гаражів вирішується Полтавською міською радою згідно чинного законодавства України на земельних ділянках визначених містобудівною документацією.

4.1.2. Будівництво гаражів боксового типу на оформлених належним чином земельних ділянках підприємств здійснюється на підставі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки в порядку, встановленому чинним законодавством України.

4.2. Будівництво гаражів в приватних садибах на належним чином оформлених земельних ділянках здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки. Порядок звернення до районних у м. Полтава рад, перелік документів, що необхідно надати, строки розгляду таких звернень визначаються чинним законодавством України.

4.3. Будівництво гаражів боксового типу у складі гаражних кооперативів (колективів) здійснюється громадянами (членами зазначених кооперативів (колективів)) на підставі містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок з урахуванням Комплексної схеми розвитку та розміщення гаражів, гаражних кооперативів і стоянок для постійного зберігання автомобілів.

4.3.1. Порядок звернення до компетентного органу, перелік документів, що необхідно надати, строки розгляду таких звернень визначаються чинним законодавством України та даним порядком.

4.3.2. Компетентним органом визначено відповідні районні у м. Полтава ради.

4.3.3. Компетентний орган зобов'язаний містобудівні умови та обмеження з кадастровим планами земельних ділянок та каталогом координат передавати до Служби містобудівного кадастру управління з питань містобудування та архітектури в електронному та паперовому вигляді з кадастровим планом земельної ділянки.

4.3.4. Якщо будівництво боксового гаража має здійснюватися в межах гаражного кооперативу (колективу) на орендованій гаражним кооперативом (колективом) земельній ділянці, то заявник зобов’язаний надати до компетентного органу договір суборенди на період будівництва, укладений відповідно до вимог чинного законодавства України.

4.4. Будівельні роботи з будівництва гаражів боксового типу на території підприємств, установ, організацій та в складі існуючих гаражних кооперативів замовник має право виконувати тільки після подання до Інспекції ДАБК в Полтавської області декларації про початок виконання будівельних робіт.

4.5. Будівельні роботи з будівництва гаражів на території присадибних ділянок замовних має право виконувати тільки після подання до Інспекції ДАБК в Полтавської області повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

4.6. Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня подання та реєстрації в Інспекції ДАБК в Полтавській області відповідно повідомлення та декларації про початок виконання будівельних робіт письмово проінформувати виконавчий комітет Полтавської міської ради та районну у м.Полтава раду про початок виконання будівельних робіт.

 

5. ВСТАНОВЛЕННЯ ТИМЧАСОВИХ (МЕТАЛЕВИХ) ГАРАЖІВ

5.1. Встановлення тимчасових (металевих) гаражів в масивах багатоповерхової житлової забудови на земельних ділянках комунальної власності громадянами, які користуються відповідними пільгами.

5.1.1. Надання в користування земельних ділянок для розміщення тимчасових (металевих) гаражів та оформлення документів, що посвідчують право користування земельними ділянками під таке розміщення в масивах багатоповерхової житлової забудови може здійснюватись районними у м.Полтаві радами категоріям громадян, які користуються пільгами (пункт 3.4. даного Порядку) і мають у власності автомобілі.

5.1.2. Особи, які відносяться до пільгових категорій громадян, мають у власності автомобілі та потребу у встановленні тимчасових (металевих) гаражів за місцем проживання, звертаються з письмовою заявою про надання дозволу на виготовлення (розроблення) документації із землеустрою на земельну ділянку під встановлення (розміщення) тимчасового металевого гаража, укладення договору оренди земельної ділянки до районних у м. Полтава рад. До заяви додається:

- копія паспорта та ІПН;

- копія технічного паспорта автомобіля;

- копія довідки про пільги;

- копія посвідчення водія.

5.2. Рішення про надання в користування земельних ділянок для розміщення тимчасових (металевих) гаражів та документів, що посвідчують право користуванням земельними ділянкамимають строковий характер, про що зазначається безпосередньо у рішенні.

5.3. Після закінчення строку дії рішення про надання в користування земельних ділянок для розміщення тимчасових гаражів та документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою особа, зацікавлена в розміщенні тимчасового гаражу, звертається до районної у м.Полтаві ради в загальному порядку.

5.4. У випадку зміни місця проживання або смерті громадянина, якому надано у користування земельну ділянку для встановлення тимчасового гаража, гараж переноситься, зноситься або надається іншому громадянину, який користується відповідними пільгами згідно чинного законодавства України за умови компенсації за майно попередньому власнику (спадкоємцям). У випадку зміни місця проживання або смерті громадянина право користування земельною ділянкою припиняється.

6. ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ГАРАЖІ.

6.1. Право власності на капітальні гаражі оформлюється згідно чинного законодавства України.

6.2. Тимчасові (металеві) гаражі в експлуатацію не приймаються і право власності, як на об’єкт нерухомості на них не оформлюється.

7. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ЦЬОГО ПОРЯДКУ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЙОГО ПОРУШЕННЯ.

 ДЕМОНТАЖ ТИМЧАСОВИХ ГАРАЖІВ.

7.1. Відповідальність за технічний стан, зовнішній вигляд гаражів для автомобілів та благоустрій території навколо їх будівництва та розміщення, а також благоустрій навколо вже збудованих та розміщених гаражів, порушення вимог техніки безпеки несе власник гаража.

7.2. Контроль за додержанням цього Порядку здійснюють Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, районі в місті Полтава ради та їх виконавчі органи, Інспекція ДАБК в Полтавській області.

7.3. Особа, що здійснила самочинне будівництво гаража для автомобіля несе відповідальність згідно чинного законодавства України. 

7.4. Самочинно збудований гараж підлягає, за рішенням суду, знесенню, земельна ділянка підлягає приведенню до попереднього стану за рахунок особи, яка здійснила самочинне будівництво.

7.5. Самочинно встановлені тимчасові гаражі та інші конструкції підлягають демонтажу.

7.6. Демонтаж самочинно встановлених тимчасових гаражів та тимчасових гаражів, у яких строк дії рішення про надання в користування земельних ділянок для розміщення тимчасових гаражів та документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою закінчився, здійснюється у порядку визначеному ст. 78 Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в м.Полтава та переліку стягнень за порушення цих Правил зі змінами.

8. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

8.1. Питання, що не врегульовані цим Порядком, вирішуються згідно з чинним законодавством України, а також відповідно до рішень Полтавської міської ради та її виконавчих органів.

8.2. Спори, що виникають при вирішенні питань, пов’язаних з розміщенням гаражів для автомобілів, вирішуються у встановленому законом порядку.

 

 

Коментарі