•  

Генрі Кіссинджер пригрозив Путіну міжнародним трибуналом

330
Генрі Кіссинджер пригрозив Путіну міжнародним трибуналом

США мають намір «зламати хребет російського уряду», - заявив в інтерв'ю американським журналістам колишній держсекретар США Генрі Кіссинджер.

Очевидні ознаки економічного розколу в Росії вже відзначалися в період дефолту 1998 року. Тоді регіони відмовлялися перераховувати податки федеральному уряду і намагалися створити власні золотовалютні резерви, нагадує в цьому зв'язку видання National interest, яке в свою чергу цитує «Незалежна газета».

У Росії ці сентенції колишнього американського держсекретаря розцінили як заклик до «розколу Росії». У той же час, за словами Кіссинджера, в довгостроковій перспективі Росію потрібно інтегрувати в західне співтовариство

Колишній держсекретар розмовляв з редактором зовнішньополітичного видання National interest Джейкобом Хеілбранном. За його словами, Путін повинен відповісти за свої злочини перед міжнародним трибуналом, який повинен бути створений в найближчі місяці.

За змістом інтерв'ю, пише «НГ», зрозуміло, що «зламати хребет російського уряду» - це короткострокова мета в рамках стратегічного курсу на «розкол Росії».

У Москві жваво прокоментували слова Киссенджер. Так керівник Центру з міжнародної безпеки Інституту світової економіки і міжнародних відносин Олексій Арбатов заявив, що далеко не всі політики в США добиваються розколу Росії.

«Більшість американців розуміють, що розчленовування РФ може мати катастрофічні наслідки для США. Залишками Росії напевно захочуть поживитися ІГ і Китай, що явно не піде на користь американцям. Крім того, розпад країни з ядерним потенціалом, атомною енергетикою і безліччю небезпечних виробництв створює ризики найтяжчої катастрофи », - загрожує Арбатов.

«Шукати в інтерв'ю Кіссинджера можливі способи і методи розколу Росії - в принципі неправильно. Кіссинджер говорить про системний вибір Штатами після холодної війни політики домінування без урахування інтересів нашої країни», - вважає у свою чергу голова Ради із зовнішньої і оборонної політики Федір Лук'янов, якого зараховують до ближнього кола кремлівської політичної обслуги.

Кризи 90-х, за його словами, були викликані недієздатністю Центру. Сьогодні ж кремлівський режим стійкий і сильний. «У нинішніх умовах я не уявляю, що має статися для повторення сценарію 90-х», - вселяє Лук'янов.

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі