•  

Герб, що прославляє розгром Петром I шведів під Полтавою впав у немилість місцевих патріотів

550
Герб, що прославляє розгром Петром I шведів під Полтавою впав у немилість місцевих патріотів

Історичний герб Кобеляччині, подарований царем на честь перемоги, громада району оголосила проросійським і вимагає відмовитися від символу.

Жителі Кобеляцького району Полтавської області висунули вимогу чиновникам змінити герб своєї адміністративної одиниці. Символу інкримінується споконвічна проросійськість.

В сучасній варіації елементи історичного гербу доповнили новітніми – обвили його синьо-жовтими стрічками і калиною, але справжнім патріотам цього замало.

З вимогою замінити герб повністю кілька активістів звернулися до райради.

За їхніми словами, на думку істориків герб прославляє перемогу армії Петра І над шведською армією під Полтавою. Його було подаровано місту російським царем.

Патріоти вважають, що місцевій громаді не годиться мати такий герб у час, коли Україна потерпає від російської агресії.

Влада під тиском активістів і обставин активно взялася за дослідження – історичні та громадської думки: поки ваги схиляються скоріше до «стратити» аніж «помилувати», але чиновники застерігають від поспіху – аргументи ще зібрані не всі.

«З боку громадськості стали звучати обвинувачення на адресу Кобеляцької районної ради, з приводу того, що у нас у районі, мовляв проросійський герб. Ми зібрали з цього приводу круглий стіл, куди запросили істориків та краєзнавців. Ми не змогли запросити всіх кого хотіли, тому прийняли рішення зібрати більше людей і прийняти рішення міняти чи не міняти символ району. Але з тих 15 людей, які були присутні на засіданні круглого столу, всі виступали за зміну герба» – прокоментувала ситуацію що склалася заступник голови Кобеляцької районної ради Ганна Кондратьєва.

Ідей, чим замінити «великопетрівський» герб, у його противників поки не має.

Коментарі