•  

Голова люстраційного комітету передав «вітання» Жовтневому суду Полтави

810
Голова люстраційного комітету передав «вітання» Жовтневому суду Полтави

Учора Полтаву відвідав голова люстраційного комітету Єгор Соболєв. Значна частина його прес-конференції була присвячена суддівській системі в Україні. Журналісти «Останнього Бастіону» поцікавились в пана Соболєва, коли все ж таки будуть прийняті конкретні дії і на що ми можемо розраховувати.


Журналіст «Останнього Бастіону»:

-В мене до вас конкретне питання, воно стосується судів у Полтаві. Лише для прикладу: 2012 рік, Гавришу (судді апеляційного суду в Полтавській області) була виділена ділянка на території УСБУ для побудови гаража. У комунальну власність передана вона була лише через півроку. У тому ж 2012-му Гавришу виділили ще одна ділянку, але цього разу вже на території дендропарку, а це заповідна територія. Подібних прикладів дуже багато. Ми зверталися в люстраційний комітет – нам сказали, що зв’яжуться з нами найближчим часом, але пройшов уже місяць. ..Тому питання -  чим все ж таки Ви можете  допомогти?

image

Єгор Соболєв: 

- Ви, я бачу, свою частину роботи вже робите. Ви збираєте детальну інформацію про роботу цих суддів, зокрема, про зловживання суддів. Що плануємо робити ми? Я перепрошую, що ми затримались, тому що, дуже легко спланувати, але дуже важко зробити. Зараз закон звільнив усі (дві) головні інстанції, які підбирають, контролюють і мають карати суддів, що порушують присягу. Це вища кваліфікаційна комісія суддів та вища рада юстиції. Ми зараз дуже ретельно спостерігаємо за тим, як формують ці органи заново. Я можу сказати, що частина людей, що туди номінуються, як на мене, не відповідають завданню очищенню суддів, але частина своєю попередньою роботою і репутацією дають надію, що вони зможуть працювати. Ми, з свого боку, плануємо після свят з правниками сформувати громадську комісію з перевірки суддів, яка буде збирати факти про найбільш одіозні рішення або персони суддів і звертати свою увагу, якщо хочете, підкреслювати увагу вже нової вищої кваліфікаційної комісії суддів і нової вищої ради юстиції, бо за конституцією саме в них є повноваження виганяти суддів за порушення присяги. Я скажу чесно, один з викликів який зараз є – це кількість хабарників в країні. В нас по суддя більше 1000 скарг – одна з причин, чому вам не передзвонили, тому що навіть організувати обробку цих скарг  - це само по собі завдання. Я все більше доходжу до висновку, що так, цих суддів треба чистити і той же самий час ми будемо це робити за допомогою спеціальної комісії, але нам усім потрібно ставити завдання - прийняти нову конституцію, яка вимагатиме по-новому формувати суддів. Але там так мало людей, які справді є суддями, а багато тих, хто лише носить мантію і виносить рішення іменем України. Тому нам легше  створити нові суди, набрати туди нових людей і звідти вже очікувати правосуддя.

Журналіст «Останнього Бастіону»:

-Повертаючись до попереднього запитання. Один із суддів Жовтневого районного суду Полтави нещодавно поскаржився з приводу процедури обрання голови суду. Як ці вибори проходили? Бажаючі пишуть заяви, бюлетені здають керівництву… І це називається «таємне голосування»! Прийшла група журналістів, хотіли подивитись, як ця процедура відбувається, але нам сказали, що засідання буде проходити за зачиненими дверима і навіть керівник апарату суду не може брати в ньому участь. Чому ми, журналісти, можемо бути свідками того, як обирають голову Верховної Ради інших посадовців, але можливості потрапити на збори суддів – в нас не має?

-Я вважаю, що це зловживання і ці судді закривають собі шлях у майбутнє. Вони показують, що вони не годяться і їх потрібно просто забрати з судів. Я можу сказати, що ми домовились з усіма вищими судами, що вибори проводяться в присутності представників громадськості. Більш того, розумні вищі суди не боролися з цим, а сприяли і самі запрошували - і журналістів, і представників громадськості. Якщо на це вистачало розуму у вищих судів, то переказуйте «вітання» вашому Жовтневому суд!

До речі, на початку своєї прес-конференції, Соболєв зазначив, що подібні вибори голів суду у подібний спосіб (без зміни кадрів) пройшли майже по всій Україні. Що ж, залишається чекати і сподіватись, що люстраційний процес все ж таки дійде до Полтави і до Жовтневого районного суду зокрема.

Коментарі