•  

Глинська археологічна експедиція отримала міжнародний статус

990
Глинська археологічна експедиція отримала міжнародний статус

Цьогорічний VI сезон розкопок Глинського археологічного комплексу набув міжнародного масштабу. До наукових досліджень за участю практикантів та професійних археологів з Полтави, Києва, Харкова, Дніпра та Сум долучилися студенти з Університету Матея Бела (м. Банска Бистриця, Словаччина) та з Технічного університету м. Зволена (Республіка Словаччина).

Розкопки тривали три тижні. Археологи знайшли вісім поховань литовсько-руського періоду. Рештки чотирьох – полеглі воїни армії Вітовта – литовського князя з роду Гедиміновичів.

– Знайдено 8 скелетів. Чотири з них – дитячі, поховані в одній могилі. Інші чотири належать чоловікам міцної статури, кожний похований в окремій ямі зі зброєю – наконечниками та прикрасами – у двох знайдені сережки. В одному випадку на ногах небіжчика зафіксовані рештки шкіряних чобіт – свідчення високого статусу в тогочасному суспільстві, – розповів Юрій Пуголовок, керівник Глинської експедиції, кандидат історичних наук.

БІЛЬШЕ: Глинська археологічна експедиція знайшла поховання армії Вітовта

Студенти зі Словаччини взяли участь в польових роботах та камеральній обробці археологічного матеріалу. Зі свого боку, українські спеціалісти прочитали лекції з основ опрацювання кераміки (к.і.н. Ю. Пуголовок, к.і.н. В. Котенко), застосування геоінформаційних технологій на археологічних пам’ятках (к.і.н. Я. Володарець-Урбанович), палеоботанічих досліджень (к.і.н. С. Горбаненко) основ стратиграфічних та планіграфічних спостережень (к.і.н. Д. Гречко), пам’яткоохоронних досліджень (к.і.н. О. Кравченко). Також був проведений інструктаж з первинної обробки антропологічного матеріалу.

В ТЕМУ: Археологи знайшли унікальні артефакти на Полтавщині

Словацькі дослідники відзначили високий рівень проведення експедиції та зазначили, що візьмуть участь у роботі Глинської археологічної групи наступного року.

До відома: У с. Глинське Зіньківського району Полтавської області три тижні працювала Глинська археологічна експедиція. ЇЇ організував Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України за підтримки та сприяння ГС «Останній Бастіон».

Коментарі