•  

Голова ОДА «помахав купюрами» перед носом журналістів

2640
Голова ОДА «помахав купюрами» перед носом журналістів

Головко вважає, що комунальні газети не відпрацьовують гроші, і говорить, що готовий їх віддати тим ЗМІ, які краще піаритимуть. Ціна питання – мільйон.

Обласна влада хоче висвітлювати свою діяльність у ЗМІ на конкурсній основі. Така думка була озвучена на традиційній щотижневій апаратній нараді у голови облдержадміністрації. Під час розгляду питання щодо розвитку інформаційної галузі Полтавщини у першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка виникло запитання про доцільність використання коштів на фінансування двох друкованих ЗМІ — газет «Зоря Полтавщини» та «Село полтавське».

Про це повідомляє офіційний сайт Полтавської облдержадміністрації.

Він нагадав, що обласна рада та облдержадміністрація є співзасновниками обох газет. Проте співвласниками владні органи, за його словами, є радше віртуальними, ніж реальними. Хоча кошти на підтримку цих видань щороку виділяються чималі. Наприклад, у 2014 році на фінансування «Зорі Полтавщини» з обласного бюджету витратили майже мільйон гривень. Голова облдержадміністрації Валерій Головко додав, що питання про співвласників цих ЗМІ піднімалося ще у 2006 році у його бутність депутатом обласної ради, проте й досі воно залишається без відповіді.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко загострив увагу на тому, чи є виправданим фінансування цих двох видань. Адже у рамках чинного законодавства:

– Нинішнього року у бюджеті розвитку заплановані кошти на інформування населення про діяльність обласної влади. Наша мета, аби ці гроші були використані якомога ефективніше, а не так як це завжди відбувається, – зазначив очільник області.

Валерій Головко запропонував провести конкурс, у якому за бажанням зможуть взяти участь всі полтавські видання, і вже за його результатами вирішувати, кого саме фінансувати з обласного бюджету.

– Необхідно оголошувати відкритий конкурс для друкованих ЗМІ, розробити критерії оцінки для них, враховуючи тираж, популярність, територію, на якій газета розповсюджується, кількість передплатників. Я не бачу сенсу фінансувати не конкуренто спроможні видання, – додав Валерій Головко.

Коментарі