•  

Голова Полтавськоі обласної ради Біленький оголосив спротив політиці уряду Яценюка та Президента Порошенка.

2310
Голова Полтавськоі обласної ради Біленький оголосив спротив політиці уряду Яценюка та Президента Порошенка.

4 березня відбулося пленарне засідання четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. На сесії передбачався розгляд блоку питань щодо звернень Державної служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів підприємствами на користування надрами на території області тощо. Також прийшли близько 300 працівників КП «Полтавафарм», які висловлювали протест проти дій голови облради Олександра Біленького.

Нагадаємо, на днях начальник управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, імовірно, за вказівкою голови облради, змусив написати в.о. директора КП «Полтавафарм» В’ячеслава Білизного заяву на звільнення за власним бажанням. Зі слів робітників «Полтавафарму», на адресу Білизного та сім’ї сипався ряд погроз, аби змусити того звільнитися. Наразі в.о. директора шпиталізований – швидка забрала керівника з робочого місця з різким погіршенням здоров’я.

Перед початком сесії на вхідних дверях з’явилися невідомі особи – тітушки під керівництвом Олександра Модленка (на нього вказує червона стрілка), які намагалися не пропустити працівників «Полтавафарму» до зали.

До відома: Олександр Модленко – один із політтехнологів «БПП», який на місцевих виборах восени просував кандидатуру Андрія Матковського та опікувався роздачею аптечок від цього кандидата. Зараз Модленко працює в штабі Олександра Біленького. Детальніше про нього -тут-.

Протиснувшись через тітушок, робітники та громадські активісти таки відстояли своє право бути присутніми на сесії. Побачивши це, Олександр Біленький одразу взяв півгодинну перерву. Першим питанням, яке голова облради після перерви поставив на голосування – провести сесію облради в закритому режимі.

Жодних підстав, які б давали голові облради можливість провести сесію в закритому режимі, позбавивши громадськість та ЗМІ спостерігати та впливати на процес ухвалення рішень, не було. Отже, Біленький свідомо порушував статтю 7 регламенту облради, у якій зазначено:

1.У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

2.На закритому засіданні ради мають право бути особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.

3.Учасникам закритого пленарного засідання забороняється використовувати фото-, кіно-, відеотехніку, засоби зв’язку, звукозапису та обробки інформації.

4.Рада наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів цього засідання.

5.Стенографування, підготовка протоколу закритого пленарного засідання ради здійснюється виконавчим апаратом ради в режимі, що унеможливлює розголошення обговорюваних на засіданні питань.

Депутати відхилили пропозицію Біленького про закритий формат сесії. Варто відзначити, що на офіційному сайті Полтавської облради це голосування взагалі не фіксується.

Переважна більшість питань, винесених на голосування сесії, стосувалися надання спеціальних дозволів в користуванні полтавськими нафто-газовими надрами акціонерному товариству «Укргазвидобування».

Це чисто протест проти того, що нас поставили (Кабінет Міністрів 16 грудня ухвалив постанову №615, якою регламентував погодження органами місцевого самоврядування спеціальних дозволів на користування надрами) у часові рамки»,

- пояснив голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Фактично події, які відбувалися протягом сесії обласної ради, вказують на свідоме порушення головою Полтавської обласної ради, а під його керівництвом, і депутатами, Законів України та Розпоряджень Кабінету Міністрів України.


«Постанова кабміну дає можливість отримувати спеціальні дозволи без корупційних шляхів, надіславши на адресу Державної служби геології та надр пакет документів, а державна служба зобов'язана протягом місяця погодити, або надати відповідь, чому вони не погоджують передачу нафтогазоих родовищ тій чи тій компанії»,

- зазначив лідер ГС «Останній Басітон», директор «Полтаванафтогазгеології» Геннадій Сікалов.

Виходить, основам державного керівництва трактористів-керівників голів облради не навчають. Кому підуть родовища нафти й газу, не отримані державним підприємством, Біленький так і не повідомив.

Наразі все більше українських родовищ стають власністю російських власників і компаній. Прикладом є «Голден Деррік», який став власністю росіян та завдяки Януковичу і Ставицькому «успадкував», все майно «Полтавнафтогазгеології».

В «JKX»значний пакет акцій тепер належить росіянам. Власником Полтавської газонафтової компанії є саме «JKX».

Куди українців веде політика «БПП» та Яценюка ми вже писали. Переглянути статті можна -тут-.

Коментарі