•  

Головко називає об'єднання територіальних громад історичним кроком. Чи так це?

1540
Головко називає об'єднання територіальних громад історичним кроком. Чи так це?

Валерій Головко так прокоментував на своїй сторінці у Фейсбуці рішення про створення територіальних громад, ухвалене на вчорашній сесії обларади:  

Кілька годин тому закінчилася справді історична сесія Полтавської обласної ради. Депутати дали зелене світло територіальній реформі і проголосували за створення перших 10 об'єднаних громад.

Але не обійшлося й без ложки дьогтю: через особисті амбіції і фактичний початок передвиборчих перегонів депутати із фракції "Рідне місто, рідний край" проігнорували рішення громади Семенівського району, яка теж прагнула об'єднатися. Аби прийняти позитивне рішення про створення Семенівської об'єднаної селищної територіальної громади не вистачило декілька голосів. Депутати посилалися на звернення 40 мешканців Вереміївки, які проти об'єднання, проте не врахували думку і волевиявлення 950 односельців та 7 тисяч мешканців Семенівки. І таким чином залишили громаду цілого району без додаткового фінансування.

Ось як позиціонує рішення Валерій Головко. Цікаво, чи сам Голова Полтавської облдержадміністрації був у численних громад, які проти такого об'єднання, бо втрачають через це, як наприклад с. Ковалівка, школу й лікарню, втрачають можливість розподіляти власні кошти тощо. 

Наша стаття про громаду села Коваліки, яку екс-Регіоналівські чиновники хотіли насильно загнати в територіальне об'єднання: 

http://bastion.tv/news/ostannij-bastion-ta-gromada...

Активність ковалівської громади, знання Конституції «Останнім Бастіоном», промови й питання від Геннадія Сікалова та підтримка юриста й активістки Білоцерківської Римми Миколаївни не дозволили старим паразитам створити фейкову територіальну громаду для відмивання грошей.

«Останній Бастіон» знає закони й права, передбачені Конституцією України. За статтями Конституції (№ 13, 14, 95, 142, 143):

«Бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства лііж громадянами і територіальними громадами» - витяг зі статті 95 Конституції України.

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції…» - витяг зі статті 143 Конституції України.

ОТОЖ, ЄДИНИМ ВЛАСНИКОМ МАЙНА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД Є НАРОД, А НЕ ЗБІГОВИСЬКО ЗАПРОДАНИХ ІЩЕ ЗА ЧАСІВ ЯНУКОВИЧА РЕГІОНАЛІВ АБО ЧИНОВНИКІВ, ЯКІ ХОЧУТЬ ВІДМИТИ МІЛЬЙОНИ НА НАСИЛЬНОМУ ОБ’ЄДНАННІ ГРОМАД І КОНТРОЛІ ЗА СПІЛЬНИМ БЮДЖЕТОМ ЦІЄЇ ГРОМАДИ.

«Останній Бастіон» й активна позиція жителів Ковалівки дозволила людям не потрапити до вміло розставленої пастки.

Слід зазначити, що жоден із екс-регіоналів не досидів до кінця засідання, і щойно громада відповіла «НІ» насильному об’єднанню й запудренню мізків, як чиновники з кислими лицями пішли із зали засідань.

І перед тим, як називати об'єднання громад історичним кроком, слід враховувати думку кожної окремої громади. Ковалівці своє ставлення до приєднання показали упевненим рішенням не приєднуватися. І вони такі не одні. То чи історичне рішення, як його називає Головко, це об'єднання територіальних громад? Що історичного в цьому для конкретного села/селища, для Ковалівки, наприклад? Втрата школи й лікарні - це історина подія? Для Валерія Головака, як він зазначає, так.

Для людей в області - точно ні. 

Коментарі