•  

Головко та Кульчинський увіковічнили себе поруч із Мазепою в Полтаві

3850
Головко та Кульчинський увіковічнили себе поруч із Мазепою в Полтаві

Біля пам’ятника гетьману Іванові Мазепі в Полтаві відкрили гранітну плиту в знак подяки жертводавцям. На ній значаться тільки два імені – Миколи Кульчинського, організатора збору коштів і Валерія Головка, голови Полтавської облдержадміністрації. Останній посприяв опорядженню робіт – ідеться на дошці.

Вірогідно поява дошки пов’язана з продовженням опоряджувальних робіт, на які «Просвіта» збирала кошти під час відкриття постаменту. Нагадаємо, на урочистому відкритті пам’ятника 7 травня в присутності Президента Петра Порошенка товариство продовжило збір коштів на вже встановлений монумент.

– Багато (коштів – ред.) не вистачило. Сьогодні відкриваєм пам’ятник. Далі ідуть опоряджувальні роботи. Тобто площа, видно, що вона не вся зроблена. По проектам є дерева, які треба прибрать. Одне дерево у нього (пам’ятника Мазепи – ред.) висить на голові. Ще не проведена електрика для підсвітки пам’ятника. Нема камер спостереження. Не оформлені до кінця документи. Земля виділена, але до кінця не оформлена. Дуже багато роботи, – прокоментував Іван Минак, один із збирачів коштів.

Зазначимо, «Просвіті» не вистачило 1 млн. 784 тис. 369 грн. для встановлення пам’ятника українському гетьманові Івану Мазепі.

У ТЕМУ: «Просвіта» збирала гроші на вже відкритий пам’ятник Мазепі

Досі товариство звіту за зібрані кошти та їхні витрати не подало. Як і не згадало на дошці імена інших жертводавців, зокрема Олега Семінського, голову правління компанії ПрАТ «Нафтогазвидобування». Свого часу він передав 600 тис. грн. На спорудження пам’ятника. Фактично, дав повну суму на його створення, транспортування й установлення.

Наразі на Соборному майдані біля постаменту не виконано жодна з додаткових робіт, анонсованих «Просвітою».

До слова, гранітна дошка виконана в стилі постаменту Мазепі. Поруч не вистачає бронзових пам’ятників Кульчинського та Головка. 

Вони сприятимуть кращій деталізації надпису на дошці та стануть окрасою й логічним завершенням опоряджувальних робіт. Тим паче, гроші на відповідні «прибудови» вже зібрані товариством.

Коментарі