•  

Головко, Ворона та Жиденко протиснули передачу трьох газових площ брехунам і фірмі-анонімці

1540
Головко, Ворона та Жиденко протиснули передачу трьох газових площ брехунам і фірмі-анонімці

Після півторагодинного тиску на депутатів і численних переголосувань обласна рада ухвалила низку рішень, якими без аукціонупередала «Укргазвидобуванню» і «Українській буровій компанії» в цілому три площі під промисловий видобуток газу, нафти і супутніх корисних копалень.

При цьому всі вимоги депутатів до компаній-видобувальників залишились невиконаними.

Першим голосуванням депутати провалили голосування по першій площі.

Головна претензії депутатів до «Укргазвидобування»,претендента на дві площі – невиконання роками попередніх соціальних зобов’язань, компанія багато років досліджує 9 площ а по факту давно видобуває проте з прибутків так і не допомогла соціальний сфері місцевих районів, як обіцяла – соціальний контракт лишився невиконаним на мільйони гривень.

Надходження від «Української бурової компанії» на користь області багато з депутатів також вважають недостатніми: фірма за кілька років допомогла з ремонтом в одній школі хоча видобуває з полтавських надр по 15 000 кубічних метрів на добу. Крім цього власники підприємства так і не виконали головну обіцянку – розкрити свої прізвища.

Проте після чисельних вмовлянь депутатського корпусу з боку голови облради Петра Ворони, очільника обладміністрації Валерія Головка та кількох рядових депутатів серед яких Лев Жиденко – противники продовження співпраці здалися дати працювати «своїм» компаніям.

Зокрема Головко з Вороною звинуватили противників передачі площ в роботі на руку Росії і не патріотизмі. Цього виявилось достатньо.

Передачу Ланнівського газоконденсатного родовища депутати переголосовували тричі, з другої спроби депутати ухвалили передачу Західно-Новоукраїнської площі цій же компанії, а також передачу «Українській буровій компанії»

Всі права, згідно рішень облради надані на промисловий видобуток, без проведення аукціонів.

Максим Кондратенко

Коментарі