•  

Григорій СУРКІС про матч у Полтаві: «Наша країна отримала шанс об'єднатися завдяки вболівальникам»

310
Григорій СУРКІС про матч у Полтаві:  «Наша країна отримала шанс об'єднатися завдяки вболівальникам»

Віце-президент УЄФА, почесний президент ФФУ Григорій Михайлович Суркіс прокоментував фінальний матч Кубка України:

 

- Сьогодні я би насамперед оцінював обстановку на стадіоні. Футбол – це театр, який неможливий без глядачів. Сьогоднішній фінальний матч я би звів до такого головного висновку – не думаю, що без тих трагічних подій, які відбуваються в нашій країні, сьогодні на стадіоні була б така перекличка між уболівальниками двох клубів. Також не думаю, що за інших обставин увесь стадіон піднявся би на ноги, коли фанати почали співати Гімн України. Головним акордом матчу я би не назвав перемогу «Динамо» або поразку «Шахтаря», а перемогу здорового глузду людей, які служать нашій країні. Саме служать, уболівають за долю України, яка зараз, фактично, розірвана на шматки протиріччями там ментальними відмінностями. Але хотілося б відзначити, що наша країна сьогодні отримала шанс об'єднатися завдяки вболівальникам. Футбол дав ще один сигнал політикам, показавши, що спорт може об'єднати країну.

Безумовно, я задоволений перемогою «Динамо». Думаю, ми давно вже не бачили такої гри, як у першому таймі. Фактично, команда обеззброїла суперника своїм потужним пресингом у центрі поля, не давши «Шахтарю» дихати. У перші десять хвилин другого тайму була якась розгубленість. Можливо, гравці київського «Динамо» заспокоїлися, дозволили «Шахтарю» забити гол. А все інше виходило з того, що «Шахтарю» за будь-яку ціну потрібно було зрівняти рахунок у 90 хвилин основного часу, а київське «Динамо» всіляко чіплялося за свій шанс уперше за останні роки перервати серію своїх поразок від донецького «Шахтаря».

Всьому колись приходить кінець, «Шахтарю» потрібно з цим змиритися. Київському «Динамо» на сьогоднішній день потрібно змужніти. Безумовно, дуель цих двох команд, як і раніше в українському футболі, буде головним сюрпризом будь-якого матчу, чи то у фіналі Кубка країни, чи то в першості країни, чи то, як у сезоні при нещодавньому виграші «Шахтарем» Кубка УЄФА, в матчі єврокубка. Тому я думаю, що сьогодні всі задоволені, перш за все, грою, видовищем, а не тріумфом однієї команди та поразкою іншої.

А от тренер «Шахтаря» Мірча Луческу має дещо іншу думку:

-Атмосфера була далека від фіналу Кубка України. До теперішнього моменту матчі такого рівня проходили при аншлагу, повному стадіоні, де б він не проводився. Думаю, напевно, і полтавські вболівальники не відчули, що таке фінал Кубка, не заповнили стадіон. А в плані організації все було нормально, ніяких проблем. 

Коментарі