•  

«Гуманітарна допомога» Росії чи відволікання уваги від нової операції Кремля

500
«Гуманітарна допомога» Росії чи відволікання уваги від нової операції Кремля

Спецслужби РФ, частково досягнувши мети в інформаційній операції «Гуманітарна катастрофа», взялися реалізовувати новий пропагандистський проект про доставку допомоги потерпілому населенню Донбасу. На рівні російського президента було прийняте рішення про поставку в Україну конвоя з гуманітарною допомогою.

Путін самостійно приймав рішення щодо української гуманітарки та навіть сам повідомив про це голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу. Це було зроблено для того, щоб отримати хоча б усну підтримку і показати готовність «сприяти миру» в Україні. Велика кількість ЗМІ говорить про те, що вперше про гуманітарну допомогу дізналися саме від Баррозу.

Про те, в яких умовах збиралася «гуманітарка» інформації майже немає. За короткий час була сформована колона з 280 автомобілів, завантажена продовольством (400 тонн круп, 100 тонн цукру, 62 тонни дитячого харчування, 54 тонни медичного обладнання та ліків, 12000 спальних мішків і 69 електростанцій). При цьому прояснюється одна особливість - число автомобілів явно не відповідає кількості вантажу, який вони повинні перевозити. Саме тому при огляді транспорту були виявлені напівпорожні кузови причепів. Все робилося «чисто по-російськи» - один планував машини, а другий відповідав за вантаж. Або може в цьому є інший прихований сенс? Теж не можна виключати.

Між тим, з керівництвом України потреба в гуманітарному вантажі не узгоджувалася зовсім. Ніхто не обумовлював товарні характеристики вантажу: перелік необхідного, якість, терміни зберігання, умови перевезення. Серед незрозумілого - заявлені електрогенератори. Для чого вони, якщо в районі бойових дій великі перебої з паливом? Розумно було б витратити кошти на відновлення електричних підстанцій, водорозподільних систем, газопостачання. Терористи навмисне не допускають ремонтні бригади для ремонту цієї інфраструктури, тому офіційна Москва активно інформує про відсутність води, електрики і газу, а також про залишені сміттєві купи на вулицях міст Донбасу. Ось вона - гуманітарна катастрофа, штучно створена Кремлем.

12 серпня, приблизно о 03:00, автоколона виїхала в бік Воронежа. Тоді, близько 12:00 години дня, міністр закордонних справ Росії Лавров зробив заяву про те, що Москва отримала підтвердження від України про готовність прийняти конвой. Слід звернути увагу на те, що колона в цей час перебувала в дорозі близько 10 годин, а узгодження з українською стороною досі не було. І ще одна характерна особливість - колона з 280 машин рухалася без державних номерів. Пізніше, це «непорозуміння» було усунене: паперові номера з'явилися на лобових стеклах машин.

Після нічного привалу, вранці, 13 серпня, колона висунулася в Каменськ-Шахтинський. Але тут уже мова йшла не про 280 машинах, а про 260. Куди зникли 20 вантажівок у відкритій пресі не повідомляють. При цьому, щоб відволікти увагу від чергового безглуздого випадку, Москва переключилася на обговорення того, що влада України створює адміністративні перепони руху конвою.

Зараз гуманітарний конвой знаходиться на території російського міста Донецьк і проходить обов'язкові прикордонні та митні процедури. Частина машин, що пройшли огляди, вже переміщається ближче до кордону. Швидше за все, на цьому тижні російська «гуманітарка» буде доставлена в назначене місце. У містечку, яке спорудили для водіїв конвою, є їдальня, душові, туалети. Це значить, що вони до такого повороту подій були готові спочатку.

Якщо коротко висловити думку про російський «гуманітарний конвой», то це більше схоже на «нав'язування допомоги». У цьому питанні показовим є заява Лаврова, керівника російського МЗС, який при узгодженні питань пропуску машин через кордон відмовився від повної заміни водійського персоналу і перевантаження продовольства на українські машини. Причини фактичного ультиматуму Лаврова не роз'яснюють.

Таким чином, відправка гуманітарного конвою для допомоги населенню окупованих районів Донбасу має всі ознаки чергової інформаційної операції Кремля.

Необхідність нового інформаційного витка диктується розвитком внутрішньополітичної ситуації в РФ, а саме проведенням масових акцій по створенню в Росії республік з широкими правами автономії (Сибірської, Уральській, Калінінградської, Краснодарської). Гуманітарний конвой для сходу України відверне на себе увагу від внутрішніх проблем Росії.

Крім цього, гуманітарна місія Росії може стати початком розв'язування нею нового витка напруженості на сході України під прикриттям передачі гуманітарної допомоги через Міжнародний комітет Червоного хреста.

Посилання на джерело: http://sprotyv.info/ru

Коментарі