•  

Хліб може здорожчати на третину

110

Засушлива погода та неочікуваний сезон дощів в деяких регіонах України може призвести до подорожчання хлібобулочних виробів на 30%. Про це пише Liga.net.

http://biz.liga.net/ekonomika/prodovolstvie/article/pod-dojdem-pochemu-hleb-v-ukraine-podorojaet-na-tret

Українські пекарі прогнозують майбутній дефіцит якісного зерна для виробництва борошна. Головною причиною називають несприятливу погоду в регіонах. За словами президента Асоціації фермерів і приватних землевласників Івана Томіча, в деяких регіонах сильні дощі, які пройшли нещодавно, заважають збиранню врожаю.

«У деяких областях дощило цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив в поле. Це більше, ніж період жнив», – зазначає аграрій.

Через надмірну вологість зерна в результаті дощів, велика частина врожаю схильна до проростання, гниття та інших шкідливих чинників, які зменшують валове виробництво та кінцеву якість зерна.

У той же час глава правління "Київхліба" Володимир Череда говорить, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від врожаю.

«Наприклад, в 2016 та 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», – говорить він.

Тому на думку експертів, українцям слід очікувати здорожчання хлібу на 30-35%.

Коментарі