•  

Хліб на Полтавщині буде дорожчати поетапно

1430
Хліб на Полтавщині буде дорожчати поетапно


Полтавський хліб подорожчає на 29—40% залежно від сорту. Про це вчора повідомили представники місцевих хлібопекарських підприємств. За їхніми словами, це об’єктивна реальність, зважаючи на різке здорожчання енергоносіїв, а головне — борошна. Останнє займає у собівартості хліба 60%.

Як прокоментував директор хлібзаводу «Кулиничі» Олександр Козуб, щоб кілограм хліба коштував 6 гривень, ціна борошна не повинна перевищувати 3 900 гривень за тонну. Проте аграрний фонд нині декларує вартість борошна на рівні 6 500 гривень, у комерційних структур пекарі вже сьогодні закуповують за ціною 7 800 — 8 500 гривень за тонну.

«Економісти прорахували, що кілограм білого хліба коштуватиме 11 гривень, чорного — 9 грн. 80 коп. Тобто білий «кирпичик» коштуватиме 5 грн. 80 коп., чорний буханець — трохи більше 5 гривень», — додав Олександр Козуб.

Що ж до аграрного фонду, то його інтервенції борошна на пекарський ринок, за словами виробників, ситуацію не врятують. Адже різницю у вартості борошна з фонду та «комерційного» борошна «з’їдають» витрати на перевезення, біржових брокерів тощо. Пекарі поскаржилися, що нерідко борошно з аграрного фонду, за яке виробники стовідсотково платять наперед, доводиться вибивати і чекати на поставки по кілька діб. Таку неоперативність у роботі пекарі пов’язують з тим, що у Полтавській області на сьогодні немає представництва Аграрного фонду України. Голова облдержадміністрації Валерій Головко пообіцяв присутнім, що переговорить з міністром аграрної політики та продовольства щодо повернення представництва фонду на Полтавщину.

Коментарі