•  

ХОЛОДНА ВІЙНА. Захід ударить по радянській пропаганді стратегічним центром НАТО в Ризі

110
ХОЛОДНА ВІЙНА. Захід ударить по радянській пропаганді стратегічним центром НАТО в Ризі

Президент Литви Грібаускайте у четвер взяла участь  у відкритті Центру стратегічної комунікації НАТО в Латвії, і попередила про небезпеку пропаганди.

На церемонії було зазначено, що пропаганда, націлена на мислення людей, створює загрозу соціальної єдності і пропагує військову конфронтацію.

- "Відкриття Центру стратегічної комунікації НАТО підтверджує нашу заклопотаність загрозами інформаційної безпеки і пропаганди, які ми прекрасно усвідомлюємо, - заявила вона.

Президент зазначила, що відкриття центру свідчить про здатність НАТО реагувати і долати цей виклик.

"Простір брехні і маніпуляцій суворий, дезінформація є короткочасною і в підсумку програє. Правда володіє силою і завжди перемагає", - сказала Грібаускайте, висловивши впевненість, що перемога буде за НАТО.

Росія особливо активізувала кампанію пропаганди, коли напруга між Заходом і Сходом у зв'язку з нападом на Україну стала найбільшою з часів першої Холодної Війни, передає балтійське агентство BNS.

До Риги у зв'язку зі знаменною подією прибув генерал Холодної Війни, сенатор Маккейн.

"Важливо своєчасно виявити пропаганду, щоб з нею боротися", сказав у четвер журналістам американський сенатор після церемонії відкриття в Ризі Центру стратегічної комунікації НАТО (NATO Stratcom).

"Цей центр і займеться розкриттям пропаганди, - вказав він, підкресливши - неважливо, з якої країни надходить подібного роду інформація - з Росії чи з якоїсь іншої країни".

Сенатор звинуватив особисто Путіна у проведенні компанії пропаганди та дезінформації в країнах НАТО, Балтії та України.

"Робота Центру стратегічної комунікації НАТО стосуватиметься не тільки України та Східної Європи, але також і  США. Проведена Росією кампанія з дезінформації - це не ново, але в останні кілька років вона драматично посилилася.

Я думаю, що кожен знає про те, що Путін здійснює програму пропаганди та дезінформації, особливо в Балтійських країнах, а також на Україні та в країнах НАТО. Однак я вірю в те, що Центр стратегічної комунікації допоможе домогтися правди для всіх країн НАТО, в тому числі, для країн Балтії. Цей центр допоможе поширити правду, а правда завжди перемагає ", - оголосив Маккейн.

Після відкриття Центру стратегічної комунікації НАТО американський сенатор також заявив, що, попри поширювану російську пропаганду, російськомовна частина населення Латвії залишається лояльною до своєї країни. На думку Маккейна, збільшення числа російськомовних жителів не є загрозою для країн Балтії та НАТО.

Маккейн зазначив, що відносини між Латвією та НАТО стали ще більш важливими, ніж раніше, через дуже складні обставини з урахуванням ситуації в Україні.

Американські сенатори Маккейн, Уайтхаус і Баррас, прибувши в Ригу для участі в церемонії відкриття Центру стратегічної комунікації НАТО і в міжнародній конференції "The Riga StratCom Dialogue: Perception Matters (" Ризький страткомовскій діалог: важливо усвідомлення "), в четвер також поклали квіти до ідолу демократії "Свобода".

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі